Share

Již čtvrtý ročník třídenního festivalu Irský Máj se bude konat, jako již tradičně, v Divadle v Celetné. Během let se z Irského Máje vyprofiloval festival, který nenechává klidným žádného milovníka Irska a irského umění. Nechte se vtáhnout do víru tance, hudby a divadla zeleného ostrova, nechte se příjemně osvěžit mladým uměním.

www.irsky-maj.cz

Jestliže jste ještě nikdy na festival nezavítali, letos byste to rozhodně měli napravit. Pořadatelé na letošní čtvrtý ročník připravují mnoho zajímavého. Předně se můžete těšit na celé spektrum tanečních výkonů, vystoupí dokonce rekordní počet tanečníků „Pod jednou střechou“. Osobně se nejvíce těším, jakými osobitými choreografiemi nás zase taneční skupiny překvapí. Letošním tématem se stalo barevné spektrum.

7 Reasons to Dance

Zhlédnout můžete rovněž zbrusu novou taneční a akrobatickou show „7 Reasons to Dance“, autorský projekt nejstarší české skupiny irského rance Rinceoirí. Toto představení kombinuje klasický irský tanec s moderním jazzovým tance. Vše bude doplněno velkolepými světelnými efekty a jistě i nápaditými kostýmy.

The Outside Track

Čestným hostem festivalu se stane kapela The Outside Track, jež je držitelkou několika hudebních cen. Německými kritiky byla dokonce zvolena nejlepší folkovou skupinou a po právu je tedy považována za jeden z nejlepších světových počinů v oblasti keltské hudby. Členové absolvovali univerzitu v Limericku, pocházejí však ze Skotska, Irska i kanadského ostrova Cape Breton. Jejich koncert nebude však jen k poslechu, jelikož umně kombinují keltskou hudbu s tancem. Jednoduše, těšte se na hudební skupinu, která vám i zatančí.

Osiřelý západ

V sobotu odpoledne se rozhodně zajděte zasmát komedii Osiřelý západ, ze zapadlé vesničky Leenane, takřka kultovní dílo irského dramatika Martina McDonagha. Tuto drsnou a přesto křehkou komedii sehrají členové divadelního spolku GigaHertzi.

A abyste umění jen pasivně nepřijímali, můžete se zúčastnit v sobotu hned tří kreativních seminářů. Letos si zájemci mohou vybrat, zda chtějí tvořit šperky, ozdoby či dekorace z drátků a korálků. Nechcete-li vyprávět, přijďte si jen v sobotu dopoledne poslechnout čtení z knihy Příběhy skřítků leprikónů, autorky Bairbre McCarthy. Číst budou děti a senioři díky obecně prospěšné společnosti Bez rozdílu.

Čtvrtý ročník festivalu Irský Máj podpořila svou záštitou Její Excelence paní Alison Kelly, velvyslankyně Irska v ČR. A uznejte, že na této akci byste tedy rozhodně neměli chybět! Všichni tvůrci se na vás budou velmi těšit o prvním květnovém víkendu, v Divadle v Celetné.

 

Videoukázku můžete zhlédnout ZDE.

IRSKÝ MÁJ/IRISH MAY, festival irské kultury
2. – 4. května 2014
Divadlo v Celetné, www.divadlovceletne.cz
www.irsky-maj.cz

 

 

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words‘]