Share

Hledáte inspiraci na sladké pečení? Potom vyzkoušejte kynuté buchty. Makové, tvarohové nebo povidlové? Záleží jen na vašem apetitu.

Jak na to? Sklenku vlažného mléka osladíme lžičkou cukru a rozdrobíme do něj droždí. Necháme vzejít, přidáme lžíci mouky a ještě chvíli počkáme. Jakmile se vytvoří „čepička“, vlijeme kvásek do mouky, přidáme ostatní přísady a velmi důkladně vypracujeme těsto. Lze samozřejmě využít elektrický hnětač. Těsto překryjeme utěrkou a necháme na teple kynout nejméně hodinu. Znovu promícháme a necháme ještě další hodinu na teple.

Zatímco těsto kyne, připravíme si náplně dle vlastní chuti. Buď tradiční ~ makovou, tvarohovou nebo povidlovou, anebo můžeme použít například vypeckované čerstvé švestky, případně hrubě nastrouhaná jablka.

Vykynuté těsto vyklopíme z mísy na pomoučený vál a válečkem z něho vytvoříme placku. Tu rozkrájíme na stejně velké čtverce. Na každý položíme lžičku připravené náplně a pevně zabalíme. Do vymaštěného a moukou vysypaného pekáčku naskládáme buchtičky pěkně jednu vedle druhé a dáme péci do předem vyhřáté trouby.

Zda jsou již hotové, poznáme, když do některé z prostředních buchet vpíchneme špejli. Pokud ji vytáhneme olepenou těstem, pečeme dále. Hotové buchty vyklopíme na vál, oddělíme od sebe a hustě pocukrujeme. Několik dalších dnů nevstupujeme na váhu. Přejeme dobrou chuť.

 

 

Ingredience:

Citronová kůra z jednoho citrónu
Droždí
Cukr krupice 25 g
Cukr vanilkový sáček
Mléko 100 ml
Mouka polohrubá 250 g
Sůl
Tuk 20 g
Vejce 1 ks

Inspiraci na další sladké recepty naleznete na webu TradičníRecepty.cz.

TZ TradičníRecepty.cz, Foto/Text: J. Poláček

Nejnovější příspěvky na webu:

Jsou to jen děti. Ale mohou být i vrahy. Strašlivé lidské osudy.

Jsou to jen děti. Ale mohou být i vrahy. Strašlivé lidské osudy.

3. Prosinec 2019

Je to tak zvláštní pocit. Vždyť jsou to přece jen děti! Díváte se na ně, do jejich na první pohled "nevinných" tváří. Každý den jich spoustu potkáváte. Mohly by vůbec někomu tak strašně ublížit? Dokázaly by rozhodnout o životě a smrti? Nebo se i předem připravit na vraždu? Ano, mrazilo mě, jak už bylo napsáno v jiném příspěvku. Tuto publikaci ani snad není možné číst v poklidu. Stephan Harbort k danému tématu přistoupil zodpovědně. Žádné senzace, prostě holá fakta a stejně vám bere dech. S určitými předpoklady už knížku otvíráte a stejně stránku po stránce jste ostře konfrontováni s realitou. Pak mám

O chlup zdravější Vánoce

O chlup zdravější Vánoce

3. Prosinec 2019

Vánoce jsou čas hodování a setkávání se s blízkými i přáteli. Nechte se inspirovat a obměňte letos svůj tác s cukrovím. Připravte rodině i návštěvám originální, a především zdravější cukroví. Můžete své hosty nechat hádat, z čeho jsou lahodné kuličky i zdánlivé linecké cukroví připraveno. Uvidíte, že budou překvapeni. Celozrnné linecké bez cukru Linecké, je typický druh cukroví, který se v Čechách těší obrovské oblibě. A to až v takové míře, že nechybí na stole téměř žádné domácnosti. Vyzkoušejte letos zdravější variantu. Cukr nahraďte mrkví a klasickou mouku tou celozrnnou. V rámci úspory času použijte již nastrouhanou mrkev z řady Bonduelle Vapeur. Uvidíte, že se po těchto lineckých mrkváncích jen zapráší. Linecké mrkvánky Ingredience: 250 g