Share

Hledáte inspiraci na sladké pečení? Potom vyzkoušejte kynuté buchty. Makové, tvarohové nebo povidlové? Záleží jen na vašem apetitu.

Jak na to? Sklenku vlažného mléka osladíme lžičkou cukru a rozdrobíme do něj droždí. Necháme vzejít, přidáme lžíci mouky a ještě chvíli počkáme. Jakmile se vytvoří „čepička“, vlijeme kvásek do mouky, přidáme ostatní přísady a velmi důkladně vypracujeme těsto. Lze samozřejmě využít elektrický hnětač. Těsto překryjeme utěrkou a necháme na teple kynout nejméně hodinu. Znovu promícháme a necháme ještě další hodinu na teple.

Zatímco těsto kyne, připravíme si náplně dle vlastní chuti. Buď tradiční ~ makovou, tvarohovou nebo povidlovou, anebo můžeme použít například vypeckované čerstvé švestky, případně hrubě nastrouhaná jablka.

Vykynuté těsto vyklopíme z mísy na pomoučený vál a válečkem z něho vytvoříme placku. Tu rozkrájíme na stejně velké čtverce. Na každý položíme lžičku připravené náplně a pevně zabalíme. Do vymaštěného a moukou vysypaného pekáčku naskládáme buchtičky pěkně jednu vedle druhé a dáme péci do předem vyhřáté trouby.

Zda jsou již hotové, poznáme, když do některé z prostředních buchet vpíchneme špejli. Pokud ji vytáhneme olepenou těstem, pečeme dále. Hotové buchty vyklopíme na vál, oddělíme od sebe a hustě pocukrujeme. Několik dalších dnů nevstupujeme na váhu. Přejeme dobrou chuť.

Ingredience:

Citronová kůra z jednoho citrónu
Droždí
Cukr krupice 25 g
Cukr vanilkový sáček
Mléko 100 ml
Mouka polohrubá 250 g
Sůl
Tuk 20 g
Vejce 1 ks

TZ TradičníRecepty.cz, Foto/Text: J. Poláček

[pt_view id=“65599bf9q6″]