MB,  zdraví,  Ženy

Zhubla jsem po akupunktuře. Jedenáct kilo je dole – 1. část.

Ilustrační obrázek

Musím si najít chvilku a koupit si něco na sebe. Všechno ze mne padá, kalhoty se v pase vlní, jako by je zdeformoval břišní tanec a při krocích sklouzávají až pod boky. To není zrovna moc důstojné. Podprsenka visí a vypadá jako nafouknuté balóny, ve kterých se ti dva splasklí mrňouskové snadno schovali.

Výhoda zhubnutí: pas, boky, zadek, stehna, to vše se zmenší. Nevýhoda zhubnutí – scvrknou se prsa do dívčí podoby a musíte do sebe zase investovat. Doplnit si šatník.

V dnešní době, kde na nás všude číhají kdejaké dobrůtky a snadno podlehneme lenosti, neboť téměř nikdo nemusí vstávat za kuropění, aby vyvedl zvířata na pastvu a pak sebou od rána do večera pořádně mrskat na políčku, se pak tloustne jedna báseň.

Ale co když patříte mezi ty, kteří jedí zdravě, mají dostatek pohybu a stále ne a ne zhubnout?

Slyšela jsem spoustu moudrých rad: „To jsou geny.“ Ano, geny toho dokážou zpackat hodně, ale ne v mém případě.

„Nic si z toho nedělej, to je prostě věkem.“ Ano, s přibývajícím věkem se tloustne snadněji a hubne hůře. Růstový hormon, ten, který pořád drží děti hladové, ježto řvou už hodinu po obědě, nám pomocnou ruku nepodá. Některé dobrovolnice si je za velký peníz nechávají do těla vpíchat. Nevím, jak v českých podmínkách, ale viděla jsem kdysi dokument z USA, kde si ho jedna žena nemohla vynachválit. Omládla ji pleť, hned se jí zúžil pas, připadala si jako děvčátko. Lékaři však varují, že růstový hormon může v jejím těle probudit i rakovinné bujení.

Ilustrační obrázek

„Měj se ráda, jaká seš. Smiř se s tím, že jsi baculka.“ Tak ano, psychologie je velmi důležitá. Pokud by člověk měl permanentně propadat depresi, že je jako koule, snadno propadne nejrychlejšímu léku na nervy – jídlu. A už je v začarovaném kruhu.

Jenomže člověk si musí položit otázku – jak to, že jím zdravě a místo abych hubla (nebo si aspoň držela svou váhu), naopak každý měsíc zhruba o půl kila nakynu?

Jedna výživová poradkyně mi řekla, že další silně ovlivňujícím faktorem toho, jak mé tělo zpracovává jídlo, je mateřství a kojení. Čím později jde žena rodit a čím déle kojí, to vše se odráží na její figuře. Obě děti jsem kojila dva roky. Po prvním dítěti se mé tělo vrátilo do formy, po druhém ani náhodou.

Ilustrační obrázek

Bloumala jsem a trpěla. Psychicky. Existuje vůbec nějaká spravedlnost? Copak toho nedělám už hodně?

Výživová poradkyně mi doporučila několik fíglů – nemíchat rostlinné a živočišné tuky, jíst zeleninu a ovoce pouze tepelně zpracované, neboť mé tělo po tak dlouhém kojení reaguje na čerstvou zeleninu akorát tím, že v těle kvasí a není ji schopno zpracovat a tak dále.

Je to běh na dlouhou trať, říkala. Je otázka, jak dlouho chceme čekat.

foto legální fotografie z fotobanky www.pixmac.cz
foto legální fotografie z fotobanky www.pixmac.cz
foto legální fotografie z fotobanky www.pixmac.cz

Share

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy