MB,  zdraví,  Ženy

Zhubla jsem po akupunktuře. Jedenáct kilo je dole – 2. část.

Share

Přečtěte si nejprve předchozí část – zde

Zhubla jsem po akupunktuře. Jedenáct kilo je dole – 1. část.

Ilustrační obrázek

Pak mi jedna kamarádka doporučila hubnutí za pomocí akupunktury. Přijít za mnou nějaký dealer nebo vidět někde reklamní leták, tak se tomu zasměju. Jenže já jsem viděla fotografie své kamarádky na Facebooku a nestačila jsem se divit. A už jsem byla tak zoufalá, že jsem souhlasila.

Ale není akupunktura jako akupunktura. Odborníků po republice je celá řada. Nabízí tuto možnost za různé peníze a s různou péčí. Ale já jsem nechtěla riskovat. Zvolila jsem tedy tu samou paní, kterou měla moje kamarádka. Úspěchy jsem totiž viděla rovnou na ní.

Principem akupunktury je, že se vám díky jehličkám v uchu vypne pocit hladu a při nízkém příjmu stravy se začnou v těle přednostně zpracovávat tuky, nikoliv svalovina. Během kúry klient přijímá minimální množství potravin. Většinou se to skládá z různých zrníček, sem tam jogurt apod. Je to takové množství, které byste za běžných okolností spořádali jen k snídani. Ale musíte to rozložit po celý den.

Za běžných okolností bez jehliček v uchu při dodržování tak radikální diety by vaše tělo začalo nejprve spalovat svaly a až po jejich vyčerpání by se vrhlo na vaše tukové zásoby. Nejspíš byste však nevydrželi tak dlouho hladovět a po několika dnech se vrátili k původní stravě. Možná by se také mohlo stát, že byste se zoufale vrhli na jídlo, protože toho týrání máte už opravdu dost. V obou případech si můžete gratulovat k jojo efektu. Tělo okamžitě začne pečlivěji zpracovávat všechno, co mu naložíte, pro případ, že byste ho příště zase začali trápit hladem. A tak kynete a kynete a jste z toho jen nešťastní a na nervy.

Ilustrační obrázek

Jehličky v uchu však vypnou komunikaci mezi mozkem a trávením. Vaše tělo neví, že hladoví. Mozek nevyšle žádné varovné stresující informace do těla a přednostně zpracovává tuky. Pokud máte v těle méně vody, hubnete na kila pomaleji, ale výrazně na centimetrech. Úplně v klidu se vám může stát, že za první týden shodíte třeba až osm kilo, a nebo jako já, která jsem naopak trpěla nedostatkem vody, za to větším množství tuků, shodíte „jen“ čtyři kila za týden.

Kúra je třítýdenní, po té se dává další tři týdny pauza a jehličky se mohou znovu nasadit. Po celou dobu kúry je u klienta sledovaný poměr tuků, vody a svaloviny, váha a centimetry v pase. Jehly se vyměňují po každém týdnu.

Ilustrační obrázek

Několik let jsem bojovala a nic. A pak jsem se rozhodla pro akupunkturu a zhubla jsem 11 kg a 12 centimetrů v pase. Ještě bych potřebovala dát dolů deset kilo, ale už mne to tolik psychicky nemučí. Výhoda totiž téhle kúry je, že tělo se nastartuje na normální zdravý režim a s vysokou pravděpodobností, pokud člověk bude dodržovat zdravou životosprávu a dostatečný pohyb, by měl hubnout již normální přirozenou cestou.

Nevýhodou této kúry je, že v rámci očišťování spouští menstruační proces. I když by žena neměla právě menstruovat, jakmile jsou vpíchnuty jehličky, může se to spustit a to i po celou dobu kúry. Navíc menstruace zpomaluje proces hubnutí. Při druhé kúře jsem si právě tohle prožila. Nehubla jsem tedy na kilogramy, ale naštěstí na centimetry. I když mi při druhé kúře bylo spíše nevolno, jsem ráda, že jsem to absolvovala. Nyní se mi už po některých jídlech nedělá špatně, jako jsem to měla předtím. A cítím se prostě víc fit.

Jen si holt musím doplnit ten šatník.

foto legální fotografie z fotobanky www.pixmac.cz
foto legální fotografie z fotobanky www.pixmac.cz
foto legální fotografie z fotobanky www.pixmac.cz

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy