Glosy,  Kultura

Přináší vysněný chlapec Timothy Green dětem noční můry?

Chcete udělat dětem radost. Uvidí reklamu na nový dětský film od Walt Disney Pictures a chtějí na něj jít. Proč ne? Je to přece tvůrce filmů a televizních pořadů pro děti, to se jim bude líbit. Budou mít radost.

Odd Life of Timothy Green je americkým fantasy filmem, řazený do kategorie komedie a dramatu. Do amerických kin vstoupil před pár dny – 15. srpna.

Manželský pár Cindy a Jim Greenovi nemohou mít dítě. A tolik po něm touží. Začnou si psát na lístky vlastnosti, jaké by jejich ideální děťátko mělo mít. Je to neškodná zábava na večer. Spousta lístečků se spousty přáními. Nakonec umístí všechny papírky do truhličky, kterou jdou zakopat na svém dvorku. Přijde bouřka a po ní na jejich prahu stojí desetiletý chlapec. Je zosobnění jejich snů.

Timothy však není obyčejným chlapcem. Ve skutečnosti je rostlinou, která vzklíčila jako vyvrcholení všech tužeb. Ale jak dlouho může žít rostlina?

Kritici se stavějí k filmu rozpačitě. Jedni hovoří, že upozorňuje na staré „dobré“ hodnoty, umělecky je také dobře zpracovaný, avšak je dostatečně vhodný pro současné děti? Někteří diváci upozorňují na to, že snímek je příliš sentimentální. Fanoušci na Facebooku pochopitelně píší nadšené komentáře –  Odd Life of Timothy Green je podle nich jedním z nejlepších snímků vůbec, je nepředvídatelný a hlavně na konci téměř všichni dojetím plakali.

Neboť Timothy musí odejít…

Jak ale vnímají odchod vytouženého syna a rozpad šťastné rodiny běžné děti?

Jeden manželský pár nafilmoval reakce svých dvou synů po té, co se vraceli z kina domů. Video je plné slz a naříkání. Děti opakují, že na film již nechtějí jít, je pro ně až příliš smutný.

Video s traumatizovanými dětmi nyní koluje internetem. Zveřejnění trápení chlapců je spíše jakýmsi varováním pro ostatní, aby si předem rozmysleli, zdali jsou jejich děti skutečně dost vyzrálé na sledování takového filmu.

Pozor! Video je skutečně silně emocionální! 

Share

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy