Knihy

Knížka za vysvědčení: pojďte pozorovat ptáky do přírody. Víte, jak vyrobit koupátko pro ptáčky?

Share

Greta Steenbocková, Ptáci. Přírodě na stopě. Nakladatelství Cpress ve společnosti Albatrosmedia, a. s. 2012.

Ještě jedna krásná knížka o ptácích pro děti vyšla v nakladatelství Cpress. Je menšího formátu, snadno se dá tedy vzít na cesty při stopování ptáků ve svém okolí. Vychází ve stejné edici jako Stromy a keře.

Mohlo by vás zajímat:Knížka za vysvědčení: Stromy a keře, šikovná příručka pro šikovné děti.

Autorka knihy vítá čtenáře jako „velké a malé ochránce přírody“ a dodává: „Zkoumejte ptáky a naučte se, jak je s úspěchem pozorovat. Nebo jak postavit ptačí budku a pomoci tak ptákům při hnízdění. S tímto vzrušujícím průvodcem přírodou dokážete rozeznat od sebe nejen jednotlivé druhy ptáků, ale nabídne vám i mnoho her, legrace a… skvělých akcí s přírodou a v přírodě!“

Dozvíte se, z čeho se skládá ptačí vejce, jaká je kostra ptáka a k čemu slouží ptačí peří, jak probíhá péče o mláďata, jaký je rozdíl mezi tažnými a stálými ptáky a jak správně pozorovat ptáky v přírodě.

Děti se získají dobré informace, jak pomáhat ptákům v přírodě. Například věděli jste, že podzimní spadané listí byste měli nahrabat ke keřům, protože pod ním najdou ptáci potravu a ježci jej mohou využít k zimnímu spánku?

Stránky jsou pak rozděleny podobně jako u Stromů a keřů. Zde se věnovala každá stránka jednomu typu dřeviny, v této publikaci pak každému ptáčku zvlášť. Cykly jsou rozdělené na malé, střední a velké ptáky. U každého jsou uvedeny základní informace (znaky, stanoviště), barevné fotografie, místy doplněné kresbou a zajímavé informace jako bonus. Například víte, který pták je v Evropě nejmenší? Je jím střízlík obecný (dosahuje velikosti 8 až 9 cm). Naučíte se vyrábět koupátko pro ptáčky, dozvíte se, že někteří ptáci ze stejného druhu odlétají a jiní zůstávají doma (například červenky, kosi). Děti si mohou pastelkami vymalovat některé obrázky (například ledňáčka či brhlíka) a mnoho dalších informací a zábavy.

Teď je ten nejlepší čas vyrazit do přírody. Pokud si chcete své cestování zpříjemnit ještě pozorováním ptáků či stromů, můžete k tomu použít právě tyto příručky.

Přeji příjemné pozorování a užívání chvil v přírodě.

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy