Helena Herynková,  Knihy,  Kultura,  Pro rodiče

Posilující a uzdravující láska

Spread the love
Share

Cesta lásky započatá tragédií. Příběh jedné rodiny, který ovlivnil desítky dalších. Osud malého chlapce, tak statečného, že ohrozil svůj vlastní život pro jiné.

217824_big

Scarlett Lewisová netušila, že onen den bude tak strašlivě jiný, než původně očekávala. Odvedla své syny do školy s tím, že oba odpoledne uvidí. Nikdo však nemohl tušit, že do školy Sandy Hook v Connecticutu vtrhne ozbrojený muž a jeho rukou zemře šest dospělých a dvacet dětí. Mezi nimi i Lewisovic Jesse.

Scarlett byla nucena tragickou událost překonat. Neschopna pochopit smrt malého synka a nesmyslnou krutost, musela najít sílu i odvahu žít pro zbytek rodiny. Když později zjistila, že její statečný syn se postavil zabijákovi a zachránil tak svou obětí mnoho životů, rozhodla se nastoupit zcela jinou životní cestu. Malý Jesse ji naučil, že místo nenávisti, zloby a strachu je mnohem lepší zvolit lásku.

V knize Zvolila jsem lásku vypráví Scarlett Lewisová o prožité hrůze, ale především o znovunalezeném klidu, odvaze a odkazu, který tu její syn po sobě zanechal. Popisuje cestu, na kterou se společně s rodinou vydali, aby předali především dalším dětem a rodinám poselství, poselství lásky. Scarlett na památku Jesseho založila i nadaci, jejímž hlavním cílem je naučit děti, aby dokázali a chtěli žít bez nenávisti a strachu.

Jímavý příběh Zvolila jsem lásku, vydaný nakladatelstvím Kristián, chytne za srdce, nabídne pomocnou ruku a otevře oči. Otázkou však zůstává, zda osloví i ty, kteří se jednoduše nehodlají vzdát falešné síly a moci, plynoucí z nenávistného pohledu na svět. Nezbývá, než se Scarlettiným osudem inspirovat a žít nadále v naději, že jednou tomu tak být může.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy