Share

Literární agentura Mám talent působí na českém webu již delší dobu. Nicméně právě v poslední době se stále více dostává do povědomí v souvislosti s blížícím se termínem vydání první „agenturské“ knihy: Karibu Keňa. Autorkou je talentovaná Hana Hindráková.

Agentura vám může dát šanci

Patříte také mezi nadšené psavce? Už nechcete psát jen do šuplíku, či ztrácet texty ve změti dalších souborů na HDD na počítači? Podlehli jste kouzlu a tvůrčí vášni, píšete v různých žánrech, ale netušíte, jak byste se na knižním trhu uplatnili? Někteří z vás to možná již zkusili, a tak víte, že to není právě snadné. Chce to hlavně trpělivost, houževnatost a vůli nevzdávat se.

A je to boj skutečně mnohdy velmi vyčerpávající. Prosadit se na knižním trhu, jestliže je vaše jméno neznámé, se někdy zdá být doslova nadlidský úkol. Literární agentura tak musí být pro začínající autory skutečně notnou úlevou v jejich zdlouhavé mnohdy frustrující píli.

Princip je snadný. Stačí se na portále mamtalent.cz zaregistrovat a vložit alespoň jeden příspěvek. Kompletní dílko lze nabídnout agentuře k zastupování, ale rovněž i zástupci agentury stále nahlížejí do portálu a hledají nadějné talenty v řadách registrovaných uživatelů.

„My za Vás budeme hledat vydavatele, domluvíme obchodní podmínky, dohlídneme, aby pro vás byla smlouva výhodná a odpovídala běžným poměrům na českém knižním trhu, zkrátka o veškeré obchodní záležitosti postaráme. Vy musíte jen – psát, psát a psát!“ uvádí na stránkách mamtalent.cz Markéta Dočekalová.

Karibu Keňa

Zdroj: hindrakova.wordpress.com

Markéta Dočekalová zpovídala Hanu Hindrákovou v souvislosti s vydáním její knihy KARIBU KEŇA.

MD: Zdá se, že se první kniha projektu MÁM TALENT pomalu ale jistě blíží na knižní pulty. Hanko, v jaké fázi se kniha nyní nachází?

HH: Kniha prošla korekturou, byla daná do sazby a v současné době se dokončuje finální podoba obálky. Vyjde v první polovině března.

MD: Karibu Keňa měla být Vaší první vydanou knihou, alespoň to tak poměrně dlouho vypadalo. Nakonec je ale všechno jinak, že?

HH: Ano, nakonec se nejedná o mou první knihu. V listopadu mi v nakladatelství Alpress vyšel román Děti nikoho, pojednávající o osudech dětí ulice. Kniha byla dokonce na serveru www.databazeknih.cz nominovaná do užšího výběru na Knihu roku 2012 a podle zpráv z nakladatelství se dobře prodává. Bylo to nečekané, ale všechno se to stalo tak nějak „samo“ a hrozně rychle.

MD:Pocity? Dojmy?

HH: Je to úžasný pocit, který se dá stěží popsat.

MD: Kdy proběhne křest Karibu Keňa?

HH: Křest tohoto afrického románu proběhne 4. dubna od 18:00 v Kavárně u Kunštátů (Řetězová ulice 222/3, Praha 1). Hosté se mohou mimo jiné těšit na vyprávění O Keni od známých osobností, na africkou pohádku v podání Divadla Fígl, na ukázku afrických tanců a ochutnávku afrického jídla.

MD: Říkala jste, že máte jakýsi nápad a byla byste ráda, kdybychom ho na portálu zveřejnili. Co to tedy je?

HH: Ráda bych na křest pozvala všechny „mám taleťáky“ a pojala to jako náš sraz. Přece jen, známe se buď jmény, nebo přezdívkami a bylo by prima, kdybychom se mohli někde setkat. Právě křest této knihy mki přijde jako ideální příležitost.

MD: Knihu bude možné na křtu zakoupit. Počet míst na křtu je omezený, tak prosím zájemce, aby si místo případně rezervovali co nejdříve na mém emailu: hankahin@yahoo.com.

HH: Jaké máte další plány, Hanko? Teď autorsky odpočíváte, nebo už pracujete na něčem dalším?

MD: Právě jsme dokončila třetí africký román s názvem Dobrovolnice. Vypráví o Češce, která se jednoho dne probudí na severu Keni v chatrči šamana a vůbec na nic si nevzpomíná. Potom pracuji ještě společně s Jiřím Johánkem na románu Lovci lebek z prostředí speciální policejní zásahové jednotky.

Chcete se také prosadit? Navštivte stránky Mám talent.cz.

MB

Nejnovější příspěvky na webu:

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

16. Červen 2018

Famózní úspěch této knihy v zahraničí lze podle mě přičítat dvěma věcem: nádherně a jímavě, leč velmi překvapivě rozbalovaným charakterům postav. A potom příběhu, ve kterém si čtenář každého věku i založení najde to svoje. Od mystiky k akčnosti, od jemných linií příběhu, až po chvíle, kdy jednotlivé řádky zazní jako osudové volání do boje. Dívka, která upíjela měsíc je jednou z obětovaných holčiček, které se každoročně nechávají napospas v černém lese pro zlou čarodějnici. Ne, nikdo se neptá, co se s dětmi stane... Ale jedno je jisté. Z druhé strany lesa je už na cestě čarodějnice, obyčejně má nějakou tu ptačí podobu, aby se jí rychleji cestovalo,

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

Hans Rath: A Bůh pravil: Musíme si promluvit

16. Červen 2018

Odpočinek sladký jako nadýchaná šlehačka. Mozek odpočívá, duše se usmívá a od jemného vtipu a plné chuti vám radostí poskakuje každá buňka v těle. Jo, tak takové čtivo je vážně na jedničku. A Hans Rath to skutečně umí. Když Bůh praví, že si musíte promluvit, nedá se to odmítnout. Za prvé by to byla škoda, za druhé by to vůbec nešlo, protože vás ten člověk bude neustále pronásledovat. No jo, když jste psychoterapeut, tak je to první volba. Protože možná to je skutečně tak, Bůh šest dní tvořil lidstvo, sedmý den odpočíval a osmý vyhledal psychologa. A volba padla na Jakoba Jakobiho v Berlíně. Jednu