Hobby,  Recepty

Recept na tvarohový moučník. Oslaďte si podzim.

Spread the love
Share

Chladné a nevlídné podzimní počasí nepůsobí příznivým způsobem na lidskou psychiku. Dobrým způsobem, jak předejít podzimním depresím, je sladké jídlo, které pomáhá proti únavě a zlepšuje náladu. Upečte si proto doma moučník, kterým uděláte radost nejen sobě, ale i všem svým blízkým.

Pro vás, kdo máte rádi tvaroh, jsme připravili klasický a jednoduchý recept na skvělý tvarohový moučník. K jeho přípravě budete potřebovat cukr, kakao, máslo, mléko, polohrubou mouku, prášek do pečiva, ořechy, marmeládu, tvaroh, vanilku a vejce.

Nejdříve rozšleháme máslo, cukr a žloutky. Pak si připravíme těsto tak, že přidáme mouku, mléko a prášek do pečiva. Na tukem vymazaném plechu těsto upečeme. Mezitím si připravíme náplň tím, že smícháme tvaroh, cukr, vanilku a celé vejce.

Koláč natřeme marmeládou a na tu dáme připravenou náplň. Jako další vrstva bude ušlehaný sníh s bílků, jedné lžíce cukru krystal a vanilky. Nakonec koláč posypeme nasekanými ořechy nebo kakaem a dáme ještě zapéct.

Recepty na další lahodné moučníky naleznete na webové stránce www.tradicnirecepty.cz.

Ingredience:

Cukr krystal
Cukr moučka 100 g
Kakao
Máslo 150 g
Mléko 150 ml
Mouka polohrubá 250 g
Prášek do pečiva
Tvaroh 3 kostky
Vanilka
Vejce 6 ks
Ořechy
Marmeláda

TZ tradiční recepty.cz, foto/text: Jiří Poláček

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy