Knihy,  Tipy na výlet

Tipy na výlety: Pojďte se podívat na místa, kde se točily slavné české filmy.

Radek Laudin, Nejznámější filmová místa křížem krážem po Česku. Nakladatelství Fragment.

Víte, kde se kochal Rudolf Hrušínský, než naboural svůj vůz ve filmu Vesničko, má středisková? Bylo to v Křečovicích, osm kilometrů od Sedlčan. Režisér Jiří Menzel tehdy hodně dlouho hledal vesnici, která by mu padla do oka. Nakonec se rozhodl pro Křečovice – vesničky slavné také narozením skladatele Josefa Suka. Dodnes se toho zde mnoho nezměnilo, takže i vy se můžete kochat a rozjímat. Dokonce zde naleznete i zemědělské družstvo, kam pochodovali Otík s panem Pávkem.

A co takhle se proběhnout karlovarskými ulicemi, kudy prchal vrchní? Víte, ve které ulici potajmu Josef Abrhám zaparkoval své auto, na které si ve své roli falešného vrchního nakradl? Byla to Bořivojova ulice v Praze. A tatáž ulice byla také použita v trilogii o rodině Homolkových.

Zajímá vás, kde se natáčelo Rozmarné léto, Ostře sledované vlaky či  S tebou mě baví svět? A chtěli byste také vypít půl litru piva na tomtéž místě jako krásná paní správcová, Magda Vašáryová? Tento kouzelný snímek Postřižiny, se nejvíce točil v Dalešicích, ale pěnu ze rtů si otřela paní správcová v Počátkách. Pivo mělo říz – jen vychladit…

Víte, kde stávala točna, na které se zasekával Hujer cestou do práce? Do které školy chodili postarší studenti z filmu Marečku, podejte mi pero? Na kterém statku našel princ svou Popelku? Kudy vede pytlácká stezka a kde je „jezevčí“ skála?

Milujete-li české filmy, můžete se vydat spolu s knihou Nejznámější filmová místa křížem krážem po Česku, abyste lépe poznali, kde se tyto úspěšné kousky vytvářely, jak hodně se daná místa od té doby změnila či naopak jsou si stále tolik podobná! V publikaci je plno fotografií a informací ze samotného natáčení. Můžete si založit nové poznávací cestovatelské album. A proč se vlastně nestat režisérem svých “filmařských” výletů? Na výběr jsou totiž místa ze 30 snímků (konče 30 případy majora Zemana – Studna). Ale okrajem ještě dodám pár přitažlivých titulů – například víte, kde se natáčeli Páni, kluci, Léto s kovbojem, Starci na chmelu, Obušku, z pytle ven, Návštěvníci, Arabela (a další a další)? A zůstala „Samota“ u lesa stále ještě samotou?

Share

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy