Knihy

Kniha za milion aneb cesta k vlastnímu snu vede přes dril a správné načasování

Spread the love
Share

Kniha za milion možná mate svým názvem. Ano, váš „milion“ může být cokoliv. Milion korun, vysněný dům, vysněný partner, spokojenost a smysluplnost života. „Milion“ tady berte velmi často s nadhledem a jako synonymum pro svůj vlastní životní sen nebo svůj smysl života. Způsoby, jakými dojít ke spokojenému a naplněnému životu, jsou plné knihy. Mnoho z těchto návodů znovu autor Jan van Helsing probírá, zhodnocuje, vylepšuje a vypisuje v této knize. Je to obsáhlá studnice informací a teorií o tom, jak si k sobě přitáhnout štěstí, jak ho více prožívat a jak ho také kolem sebe snadněji vidět, abychom na něj dosáhly.

S jediným se dá tady souhlasit a na to celá kniha stojí – jiné přemýšlení vyvolává i jiný pohled na svět. A když štěstí půjde kolem nás, snáze ho uvidíme v pozitivním a usebraném naladění, než zamračeni na všechno a obviňující celý svět z našich neúspěchů. To je logické.

A příklad z nejbohatších rodin světa!

Jan van Helsing je mistr v tom, aby ze svých knih vytřískal maximum.  Zisku i popularity. A neváhá se při tom postavit i po bok jiných autorů, kteří jsou na jedné straně nesmírně prodáváni a přitom také haněni jako je třeba Erich von Däniken. Protože oba mají jedno společné – jejich odvážné teorie jsou plné hlubokých myšlenek, jednoduchých logických souvislostí a jejich pravdivost ukáže jenom čas. Jsou možná nadčasoví a umí v tuto chvíli rýpnout právě tam, kde se rozletí hejno vos. Vos, které se nadšeně vrhnou na nabízenou krmi (tedy jejich knihu) a vos, které se na druhou stranu vrhnou celou knihu rozštípat do bezvědomí. Umí totiž i vybrat kontraverzní témata.

Kniha za milion je v podstatě inspirována nejbohatšími rodinami světa, která – jak jen to dělají??? Mají stále na růžích ustláno, alespoň co se materiálna týče. Musí dodržovat řadu pravidel, snad nepsaných, snad tvrdě vtloukaných do hlavy všem jejich potomkům. Je to dril a obrovská sebekázeň, která udržuje rodiny v chodu na stejném materiálním blahobytu. Samozřejmě můžete namítnout kdejaké nekalosti, členství v tajných spolcích… což je samozřejmě pravda, ale i v to případě o to víc platí to, co tu autor tvrdí. Vše je o tom, abychom byli ve správný čas na správném místě a měli na to vypěstovaný čich!!!!

Ostatně… považuji tuto knihu za jednu z nejlepších motivačních pro cokoliv. Pro své sny?

Nejvíc!

„Žij to, o čem sníš, a dělej to důsledně! Věřím, že to nejpodstatnější je si uvědomit, že jsme uvězněni ve strachu, že činím věci, které nás naučili naše rodiče, jakmile nám jako dětem vysvětlovali, co je možné a co možné není. V důsledku těchto omezujících programů z dětství nejsme schopni rozlišovat a utvářet si svoji realitu, poněvadž ve skutečnosti stále jenom opakujeme věci přijaté od rodičů a nedokážeme se od nich osvobodit. Rodiče nám často říkávali: Tady ses narodil, tady žiješ, tady je tvé místo. Inu, máš-li vnitřní pocit, že se chceš vyvíjet dále, musíš si důvěřovat a tyto staré vzorce rozbít…!“

Přesně tohle jsem si v této knize otevřela náhodně hned napoprvé. A v paměti mi to doufám, zůstane dlouho….

Protože tohle je jen jedna z mnoha věcí, které musíte překročit. Svůj vlastní stín! Ostatně, skoro všechno, o čem tu je řeč, co nás brzdí v rozletu, má co do činění s tím, co jsme se jako děti naučili, nebo co nám kde v životě podrazilo sebevědomí tak, že se už plně nezvedlo. Uvědomit si svou vlastní cenu, uvědomit si také cenu peněz nebo mezilidských vztahů je základem pro „pohyb“. Jen tam, kde tohle všechno chcete nikoliv staticky vlastnit, ale pořádně to pustit do prostoru, žít to, rozvíjet… v tom případě se prý podle autora stává osud milostiv a můžeme všeho svou vlastní pílí dosáhnout.

Kniha za milion vás naučí a namotivuje překročit svůj vlastní stín!

O autorovi:

Jan van Helsing (vlastním jménem Jan Udo Holey) se narodil v roce 1967. Je autorem mnoha knih a majitelem vydavatelství Amadeus Verlag. V polovině 80. let minulého století začal cestovat, zejména při expedicích po USA, Egyptě, Jižní Americe, Africe a Asii učinil objevy, které zpochybňují náš osvícenecký pohled na svět. Na svých cestách se seznámil s řadou zajímavých lidí z okruhu tajných služeb, templářských rytířů i zednářských lóží. Tato setkání vedla k tomu, že roku 1993 napsal svou první knihu o tajných společnostech. Během dvou let se tento titul stal bestsellerem, prodalo se ho přes sto tisíc jejich exemplářů a byla přeložena do osmi jazyků. V roce 1995 následoval druhý díl, jehož obsah však natolik pobouřil jisté zájmové skupiny v Německu a ve Švýcarsku, že kniha byla na základě soudního rozhodnutí stažena z prodeje, aby tak občané byli „uchráněni“ před „škodlivými“ informacemi.

Ještě úspěšnější byla publikace Ruce pryč od této knihy, která očividně sedla do aktuálních nálad společnosti, protože se jí prodalo více než dvě stě tisíc výtisků. Ve svých (prozatím) patnácti knihách dokázal Jan van Helsing nejen s velkým předstihem předpovědět politický i ekonomický vývoj, ale také podrobně vysvětlit, jak má být na světě pomocí globálního terorismu a následné zostřené kontroly občanů nastolen nový světový řád. Jana van Helsinga můžete navštívit také na internetových stránkách www.amadeus-verlag.com.

Vydalo nakladatelství Anch Books, 2017, www.anch-books.eu

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy