Knihy

Knížka za vysvědčení: pojďte pozorovat ptáky do přírody. Víte, jak vyrobit koupátko pro ptáčky?

Spread the love
Share

Greta Steenbocková, Ptáci. Přírodě na stopě. Nakladatelství Cpress ve společnosti Albatrosmedia, a. s. 2012.

Ještě jedna krásná knížka o ptácích pro děti vyšla v nakladatelství Cpress. Je menšího formátu, snadno se dá tedy vzít na cesty při stopování ptáků ve svém okolí. Vychází ve stejné edici jako Stromy a keře.

Mohlo by vás zajímat:Knížka za vysvědčení: Stromy a keře, šikovná příručka pro šikovné děti.

Autorka knihy vítá čtenáře jako „velké a malé ochránce přírody“ a dodává: „Zkoumejte ptáky a naučte se, jak je s úspěchem pozorovat. Nebo jak postavit ptačí budku a pomoci tak ptákům při hnízdění. S tímto vzrušujícím průvodcem přírodou dokážete rozeznat od sebe nejen jednotlivé druhy ptáků, ale nabídne vám i mnoho her, legrace a… skvělých akcí s přírodou a v přírodě!“

Dozvíte se, z čeho se skládá ptačí vejce, jaká je kostra ptáka a k čemu slouží ptačí peří, jak probíhá péče o mláďata, jaký je rozdíl mezi tažnými a stálými ptáky a jak správně pozorovat ptáky v přírodě.

Děti se získají dobré informace, jak pomáhat ptákům v přírodě. Například věděli jste, že podzimní spadané listí byste měli nahrabat ke keřům, protože pod ním najdou ptáci potravu a ježci jej mohou využít k zimnímu spánku?

Stránky jsou pak rozděleny podobně jako u Stromů a keřů. Zde se věnovala každá stránka jednomu typu dřeviny, v této publikaci pak každému ptáčku zvlášť. Cykly jsou rozdělené na malé, střední a velké ptáky. U každého jsou uvedeny základní informace (znaky, stanoviště), barevné fotografie, místy doplněné kresbou a zajímavé informace jako bonus. Například víte, který pták je v Evropě nejmenší? Je jím střízlík obecný (dosahuje velikosti 8 až 9 cm). Naučíte se vyrábět koupátko pro ptáčky, dozvíte se, že někteří ptáci ze stejného druhu odlétají a jiní zůstávají doma (například červenky, kosi). Děti si mohou pastelkami vymalovat některé obrázky (například ledňáčka či brhlíka) a mnoho dalších informací a zábavy.

Teď je ten nejlepší čas vyrazit do přírody. Pokud si chcete své cestování zpříjemnit ještě pozorováním ptáků či stromů, můžete k tomu použít právě tyto příručky.

Přeji příjemné pozorování a užívání chvil v přírodě.

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy