inspirace z kuchyně,  Knihy

Právě vyšla Kuchařka pro čarodějky. Nahlédněte spolu s námi pod pokličku.

Share

Marcela Košanová, Kuchařka pro čarodějky. Nakladatelství Motto ve společnosti Albatrosmedia, a. s. 2012.

Marcela Košanová je nejznámější a nejpopulárnější českou čarodějnicí. Je 21. století a ženy se mohou bez studu hlásit k této profesi, byť Marcela Košanová má pocit, že společnost ženy jejího druhu ještě nepřijímá, jak by si přály. Přesto mohou být oblíbené a dokonce mít tuto činnost také jako zdroj příjmu. Marcela Košanová bez zardění říká, jsem hrdá, že jsem čarodějnice.

K tomu navíc, milé dámy, pro vás připravila originální kuchařku, aneb jak si vyčarovat domácí štěstí.

Marcela Košanová věnuje svou knihu všem ženám, “které chtějí okouzlit své muže a vyčarovat trvalé domácí štěstí, stejně jako to dělala moje babička.”

Kuchyň je posvátný stánek, kde při čarovném rituálu vaření vznikají nápoje lásky a pokrmy, které proměňují dravé šelmy ve vrnící koťátka. Čarodějka si musí být dobře vědoma, co dělá, a proto by neměla vařit se špatnou náladou, nebo dokonce se zlobou v srdci. Energie kuchařky je stejně důležitá jako vibrace bylinek a koření. (8)

“Jídlo podávejte s úsměvem a na čistě prostřený stůl. Udělejte si z místa konzumace rituální místo, nezapomeňte, že čarujete na lásku.”

Ano, podtitul knihy „jak vyčarovat domácí štěstí“ je skutečně na místě, neboť v knize najdete spoustu rad, jak z obyčejného jídla udělat jídlo kouzelné, které pomůže v lásce, přinese zdraví, štěstí, úspěch. Známe čarodějky z pohádek, ty by ovšem dnes už neuspěly, ale na řadu přicházejí bylinkářky. Každá rostlina vibruje jinou silou a čarodějka ji musí znát. A kuchyň je posvátná. Proto vkládejte do vaření, do všech ingrediencí svou lásku a jídlo podávejte s úsměvem. Nezapomeňte, že povinností každé čarodějky, je vypadat co nejlépe!

Důležitá je také velikost Měsíce.

Síla některých vybraných bylinek a koření z publikace
Anýz vonný (bedrník) – ochrana, očištění, omlazení
Bazalka pravá – láska, ochrana
Bez černý – ochrana spánku, úspěch, síla, zdraví
Citron pravý – očišťuje, podporuje přátelství
Celer – vyvolává erekci, ochrana
Česnek – smyslnost
Hřebíček – vyvolává lásku, odstraňuje pomluvy, přitahuje opačné pohlaví
Máta peprná – odpuzuje zlo, přináší klid, zvyšuje psychické síly
Mrkev – vyvolává smyslnost, přináší plodnost
Ostružiny – probouzejí inspiraci, jak vydělat peníze
Pórek – odhání zlo, láme kouzla
Rýže – přivolává peníze, štěstí

Jiné jídlo se vaří, když Měsíc ubývá, jiné když dorůstá. Dorůstající Měsíc podporuje přátelství a dobré vztahy. Při vaření v ubývajícím Měsíci se soustřeďte na věci, kterých se chcete zbavit, např. nedorozumění, odstranění hádek, tréma.

Bylinky jsou samy o sobě velmi kouzelné. S jejich pomocí si připravíte různé koupele, které vás uvolní a povzbudí. K tomu magický nápoj a něco k snědku. Vše je propojeno – lásce není vyhnutí.

V knížce se vypráví také různé příběhy, na jejichž tématiku pak následuje škála receptů.

Smyslný nápoj lásky

Ingredience:
Hrst semen kardamomu – vyvolává prudkou tělesnou vášeň
1 l bílého vína
Semena kardamomu louhujte jeden týden ve víně a potom přeceďte a uložte v lednici
Jedna sklenka před jídlem probudí v muži smyslnou touhu po žene, která sedí proti němu. Na to pozor, dámy!

Láska prochází žaludkem.

Správná čarodějka si je vědoma, že tohle není jen pořekadlo, ale holá pravda. Sice už nevaříme podle klasických receptů mistrovské kuchařky Magdaleny Dobromily Rettigové, přesto – jak říká Marcela Košanová – její recepty jsou silně afrodiziakální. “Z její kuchařky voní chutné pokrmy po bylinkách a koření, jež zaručují domácí štěstí.” Jídlo musí nejen zasytit, ale také posílit. Marcela Košanová nepřináší recepty Rettigové, ale zkušenosti svého ženského rodu, které již svěřila také svým třem dcerám. A doufá, že tyto rady, “jak utužit pevnost rodiny”, budou předávat dál. Nyní můžete nahlédnout do tradičního rodinného čarodějného umu také vy.

Jak připravit svůdný parfém

Každá správná čarodějka by měla mít v kabelce pohotovostní balíček, jehož nezbytnou součástí by měla být malá lahvička sná, ž parfémem, který probudí i zdánlivě nezlomitelného tvrďáka. Parfém je vhodný na hraní i k vážnějším účelům.
Ingredience:
1 dcl panenského olivového oleje
10 ks růžových poupat – přivolávají lásku a něžné city
Kousek pomerančové kůry – přivolává štěstí a úspěch
Kousek kořene zázvoru – rozpaluje, přivolává vášnivou lásku.
Ingredience vložte do oleje. Před použitím protřepejte.

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy