Hobby,  Knihy

Korálky jak od Natálky a více jak 300 tipů a rad na ty nejhezčí šperky.

Jean Powerová, Korálky – jak na to.

Více než 300 rad, technik a tipů. Metafora 2012.

 

My holky jsme prostě parádnice. Leč to některou z nás časem trochu omrzelo a mnohdy ku vlastní škodě zdobení svého od přírody přitažlivého zevnějšku zanedbáváme, přesto nás přinejmenším pohled na šperk potěší, zaujme, přitáhne… Prostě se u výlohy s třpytivou parádou sem tam v poklusu dne zastavíme a pohladíme naše oči.

Já jsem přesně ten typ ženy, která šperky nenosí. A že jsem jich v pubertě nosívala! Dlouhé náušnice, náramky, řetízky. Bylo to pěkné a atraktivní. Bohužel díky alergii nemohu nosit jen tak ledajaký šperk a kůže mne nepřitahuje. Když se mi dostaly do ruky Korálky od Jean Powerové, tak jsem se kochala obrázky a nápady. Korálků máme doma nespočet a Jean Powerová vás vede krok za krokem, co s nimi a jak pracovat s drátky a kleštičkami, jak vytvářet rafinované vzory nejen na řetízky, ale i náramky kolem zápěstí. Naučí vás peytový steh, plochý steh, pravoúhlé tkaní, které můžete využít pro drobné peněženky. Naučí vás korálkové dutinky, exoticky vypadají spirálový steh, který v kombinaci se zlatou a hnědou barvou mi připomíná zlatý písek Sahary se stínem starověkých pyramid. A těch vzorů a typů je tam podstatně více.

Šperky mají své kouzlo a neznamenají jen ozdobu krku, uší a zápěstí či kotníku. Zdobit můžete své doplňky – peněženky, kabelky, deníky. Nádech elegance a luxusu můžete dát různým věcem, které mají pro vás osobitý význam nebo chcete je nějak vyhranit od ostatních, zdůraznit, či projevit váš styl a šikovnost.

Připojte se k nám na Facebook. Hledáme zajímavé fanoušky, kteří se nebojí říci svůj názor. Sledujte nové informace, užijte si články a soutěže.  Superrodina je na Facebooku

 

Jean Powerové ve své knize nabízí více jak 300 rad a tipů. Fotografie s detailními návody vám ukáží, jak přesně postupovat a nedělat chyby. Jaké materiály a pomůcky potřebujete při práci, jak začít a jak finální výrobek zakončit. Jaký typ stehu a vzoru je snazší a těžší a jak řetízek doplnit vhodným přívěškem.

Probere s vámi i tkaní na stávku, kde konečný šperk může nakonec tvořit plochý vzorový obraz, v jejím případě například jeden z obrazů je hlava zebry v oranžovém pozadí.

Tvořte nebo se jen kochejte. Obé je balzámem pro křehkou ženskou duši.

Share

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy