Holčičí blog,  zdraví

Bojujeme s akné – 1. péče zevnitř

Spread the love
Share
Foto zdroj: coalporters

Akné se začne na líčkách a jiných částech těla objevovat v období puberty. Mnoho lidí si myslí, že po pubertě odezní, ale neplatí to vždy. Důvody jsou různé – nejčastěji hormony, překyselení organismu, nečistoty v pórech, stres apod.

Připojte se k nám na Facebook  Superrodina je na Facebooku

 

Důležité je si uvědomit, ze akné není jen nemocí kůže. Kůže je zrcadlem toho, jaké je naše tělo uvnitř, vypovídá o stavu a funkci našich vnitřních orgánů. Když tedy chceme úspěšně léčit akné, nestačí nám pouze ošetřovat kůži zvenku, je potřeba léčit celé naše tělo, vyčistit ho a zásobovat dostatkem výživných a léčivých látek.

Zevnitř

Pokud je to možné, vyhýbejte se stresu, čokoládě a kyselým okurkám. Jsou určité potraviny, které – pokud máte sklony k akné – rádi napomáhají k jejich množení.

Dalším důvodem pro tvoření uhříků může být ph nevyváženost v organismu. Snažte se pročistit tělo konzumací zásadotvorných potravin. Napomoci si můžete dalšími doplňkovými detoxikačními produkty například s obsahem chlorelly. Pijte čaj z kopřivy a pampelišek. Můžete si pořídit bylinné směsy, které jsou určené k pročištění pleti.

Napomoci vám může také konzumace B-komplexu či pití syrovátky. Výsledky nejsou však zaručené, pokud člověk nezná skutečnou příčinu vzniku akné. Neměli bychom proto zanedbávat poctivé pročištění organismu.

Také hormonální antikoncepce zlepšuje pleť; vypadá svěžejší a ženy často vůbec netrpí žádnými uhříky. Další radou, kterou bohužel nelze aplikovat donekonečna, je těhotenství. Od druhého trimestru díky aktivitě hormonů se začíná hezky spravovat pleť a není divu, že ženám těhotenství sluší.

Pokračujte zde:

Přehled zásadotvorných a kyselinotvorných potravin

Pokračujte do druhého dílu: Bojujeme s akné – 2. péče zvenčí

 

Bojujeme s akné – 2. péče zvenčí

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy