Holčičí blog

Blog pro holky: chceš se nechat tetovat?

Spread the love
Share
Zdroj: wikipedie

Je to na celý život

Tetování je v módě. Všude, kam se podíváš, vidíš na někom kousek tetování, ať už na krku, či na rameni nebo předloktí. Prostě to dnes frčí. Je to pěkné a zároveň vyzývavé a provokativní. Pokud se ti to líbí a tvému příteli taky, pak v tom nevidím žádný problém. Jen bys měla věnovat trochu víc času správné volbě vzoru nebo motivu. Je to přece na celý život.

Zvíře, nápis nebo tribal?

Pokud si vybereš zvíře, pak by bylo nejlepší takové, které tě vyjadřuje třeba v čínském horoskopu nebo jak ty to cítíš, jak se chováš ve společnosti, jakou máš povahu. Pro lepší rozhodování je nejlepší si najít knížku o symbolice tetování. Nemusíš vypadat jako Maur nebo nějaký africký domorodec, ale zvířata nebo i věci, co se tetují mají své významy. A ty ti mohou k správné volbě pomoci. V dnešní době se tetují i fotky dětí, nebo datum narození. Na výběr máš hodně.

Ale pamatuj, je to na celý život. Nesmažeš to. Maximálně za dvojnásobek ceny tetování, neboť chirurgické odstranění tetování je většinou dvakrát dražší než tetování samo.

Taky musíš brát v potaz, že kůže stárne. Představ si sebe v tom tetování, až ti bude šedesát. Bude se ti to líbit?

A taky je potřeba zvážit, KDE si necháš tetování udělat.

Tetování není zas tak zcela moderním fenoménem. Takto se například nechala potetovat jedna žena ve Spojených státech v roce 1907. Zdroj: wikipedie

Která část těla je pro tetování nejlepší?

Nejlepší místa na tetování jsou ta, kde je více tuku. Když se tetování provádí na místech, kde je kůže méně a navíc je to místo pod kostí, pak to většinou bolí, pokud nemáš kůži z olova či snížený práh bolestivosti.

Části těla, kde to nejmíň bolí jsou ramena, boky, stehna, břicho. Jednoduše nejvíce zatučněná místa.

U míst, jako je vzadu na zadku, předloktí, lopatky je dost možné, že to bude více bolet. Pro krásu se trpí. Co se týká prsou: ano slečny, tam je tetování také možné, ale za pár let to vypadá úplně jinak. Prsa se nejvíce tvarově mění – s těhotenstvím, kojením, stárnutím, přibíráním či hubnutím.
468x60

Cena často odpovídá velikosti

Zvaž, kolik chceš do tetování investovat. Cena se pohybuje od velikosti obrázku. Za dobře provedené tetování si musíš prostě připlatit. Udělej to samé, co jsem ti radila u permanentního make-upu. Navštiv salón, rozhlížej se a ptej se. Domluv si termín, velikost obrázku a co chceš mít natetované.

Jak to probíhá v salonu

Obvykle to probíhá tak, že jakmile přijdeš do salonu už na samotné tetování, tatér nebo tatérka si vezmou nejprve prostředky pro vyčištění kůže na ty partie, kde se bude provádět tetování. Pak fixem udělají náčrtek, podle něhož pojedou tetovacím strojkem. Trošku si zde budeš trpět a někdy je dobré se domluvit i na dvě sezení. Některé obrázky jsou hotové rychle. Důležité je, aby tatér měl rukavice. Nejen pro tvůj lepší pocit, ale hlavně kvůli hygieně. Až tetování dokončí, přetře ho mastí a dá ti doporučení, čemu se vyhýbat a jak o tetování v prvních dnech pečovat.

Tetování hennou v Maroku

Henna

Pro ty, co po tetování moc touží, ale nechtějí ho na celý život či do něj investovat větší částky, existuje henna. Správná henna by neměla obsahovat žádné kovové složky či chemikálie. Nedoporučuji si ji kupovat přes internet. Nevíš, jaké další složky jsou v balení, a mohla bys dostat alergickou reakci. Spíš si zajdi do salonu, kde tetují přímo hennou a zeptej se, z čeho se jejich henna skládá.

Tetování hennou je bezbolestné. Po zaschnutí se sloupne a nemyje se. Častějším mytím se tetování ztrácí.

Tetování hennou vypadá moc pěkně a hlavně je zdravější než tetování klasické, kde se zasahuje do struktury kůže.

 Nikča

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy