Glosy

Policejní nahrávky Silvia Berlusconiho hýří vulgárními výrazy

Spread the love
Share

Berlusconi je naštvaný na svou zemi, která prokoukla jeho údajné zločiny a poklesky a už je nehodlá tolerovat. A tak Berlusconi na svou vlast již nenalézá ani líbivá slova. Původně jsme je nechtěli ani otisknout, ale když s citací přichází i Guardian, nuže, ať se na mne čeština a slušné vychování nezlobí, neboť Silvio Berlusconi veřejně řekl o Itálii, že je „posraná země“, ze které je „znechucený.“

Tyto jazykové poklesky byly zaznamenány v přepisu telefonického rozhovoru, jenž byl tajně nahrán v rámci policejního vyšetřování na základě tvrzení, že Berlusconi byl vydíraný kvůli svému sexuálnímu životu.

V ranních čtvrtečních hodinách vtrhla do bytu nedaleko Via Veneto, patřící do nejdražších ulic Říma, policejní razie a zatkla Giampaola Tarantini, ústřední postavu skandálu, který před dvěma lety měl za cíl svrhnout italského premiéra.

Tarantiniho manželka, Angela Devenuto, byla také vzata do vazby. Obviněny byly celkem tři osoby z vydírání v minimální výši €500,000 ak tomu další ekonomickévýhody. Berlusconi připustil, že něco zaplatil, ale dobrovolně.

Před dvěma lety obchodník Tarantini z Bari v jižní Itálii řekl, že dodal 30 žen  na párty římského premiéra. A policii oznámil, že nejméně šest žen v ministrově římském „paláci“ strávilo noc.

Podle soudního zatykače třetí zatčenou osobou byl Valter Lavitola, redaktor nevýznamných novin, který udržoval přímý kontakt s Berlusconim a přjímal od osobního tajemníka ministerského předsedy hotovost v měsíčních splátkách.

Tuto skutečnost dokazuje  telefonický rozhovor s Lavitolou večer 13. července. Berlusconi se rozčílil a svým vlastním jazykem řekl muži, který ho vydíral:  „Oni o mně můžou říct, že jsem píchač. To je jen ta věc, co můžou o mě říct. Je to jasný? Můžou strčit odposlouchávací zařízení, kde se jim zlíbí. Můžou napíchnout mé telefonní hovory. Zasraně nedám. Já… za pár měsíců, přestanu myslet na mé vlastní zasrané věci, … a opustím tuhle posranou zemi, ze které jsem znechucenej.“

Čtyři dny po té Berlusconi mluvil u soudu v Miláně, který se zabýval jeho nejtěžší ránou v jeho podnikatelské kariéře. Soud rozhodl, že firma, patřící jeho skupině, musí zaplatit 560 milionů euro jeho obchodnímu soupeři jako kompenzaci za podplácení soudce, aby mohl získat kontrolu nad největším italským vydavatelstvím Mondarori.

Vedle tenkého ledu byznysmena, který už stejně pod nohama praskl, má samozřejmě – jak již bylo zmíněno – několik sexuálních skandálů. Milánský soud se zabývá jeho skandálem, kdy si zaplatil nezletilou prostitutku. Premiér u soudu tvrdil, že netušil, že mnohé ženy, které navštívily jeho sídlo, byly prostitutky. Avšak z tajných nahrávek je velmi zřetelné, že moc dobře ví, jaké návštěvy si zve do domu. 75letý playboy Berlusconi trvá na tom, že on by nikdy za sex neplatil.

Pro magazín Panorama řekl, že pomáhal lidem, rodině s dětmi, která se nacházela ve velmi vážné finanční situaci. „Neudělal jsem nic nezákonného.  Omezil jsem se na pomoc zoufalému muži bez nároku na cokoliv výměnou. To je právě to, jaký jsem a nic to nezmění.“

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy