Glosy

Anglická čtvrť Tottenham je v plamenech

V Anglii právě nyní hoří auta a probíhá šílené rabování. Celý incident vypukl ve čtvrti Tottenham v severním Londýně, která je známým útočištěm pro přistěhovalce, zejména černé pleti. Je to chudší oblast, nacházející se daleko od lákavých turistických atrakcí Londýna.

superrodina-zpravodajství a kultura

Násilí vypuklo ze soboty na neděli z důvodu „neobjasnění“ situace ohledně zabití 29letého muže ve čtvrtek při přestřelce. Vzbouřenci žádali policii o vysvětlení situace. A vzali svou spravedlnost do svých rukou.

Velitel policie Adrian Hanstock považuje tuto situaci za neúměrně vyeskalovanou. Již dvacet šest policistů utrpělo zranění a byli rozvezeni do osmi nemocnic na ošetření. Dva museli zůstat v nemocnici. Čtyřicet dva lidí bylo zatčeno za násilné trestné činy, které zahrnovaly mimo jiné vloupání a krádeže ve vypálených budovách, policejních vozech a autobuse, rabování a plenění obchodů jak v Tottenhamu, tak v okolí Wood Green.

Zfanatizovaný dav žádá policii o spravedlnost pro Duggana, otce čtyř dětí, který byl zastřelen prý poté, co policie zastavila taxi, který řídil. Celý případ vyšetřuje také nezávislá policejní komise IPCC.

Parlamentní zástupce Tottenhamu, poslanec David Lammy dnes vyzval občany ke klidu. Mluvčí londýnského starosty Borise Johnsona vyhlásil, že násilí a ničení hodnot v žádném případě nijak neusnadní vyšetřování smrti devětadvacetiletého muže.

„Absolutní tragédie je, když někdo zemře, ale to nedává kriminální menšině právo, aby rozbíjela obchody a domovy a kradla z jejich vlastní místní komunity.“

Jakmile se situace zhoršila, byla nasazena pořádková policie a na pomoc přišla i řada dalších důstojníků z okolí. Vzbouřenci používají zápalné lahve, benzínové bomby a rakety.

IPCC řekl, že je v kontaktu s rodinou zastřeleného mladíka. Scotland Yard zakázal, aby kdokoliv z veřejnosti a médií hovořil s rodinou.

Rodina identifikovala tělo až 36 hodin po jeho smrti.

V neděli ráno policisté zablokovali silnici do Tottenhamu. Londýnský starosta Boris Johnson řekl, že je “šokován scénami násilí a ničení v Tottenhamu.”

Náměstek primátora pro práci policie v Londýně, Kit Malthouse řekl pro Sky News, že se důstojníci vypořádávají se situací velmi dobře.

“Nikdo nepředpovídal míru násilí, žhářství a rabování, která zde probíhá,” řekl. “Nikdo si nemyslel, že protest by měl nutně degenerovat k takové aktivitě, a není tu žádný důvod, proč by to měli dělat.“

Obyvatelé uvedli, že byli vyhnáni ze svých domovů. Čtvrť vypadá jak ve válce. Vše je zpustošené, rozbité výlohy obchodů, hoří domy a auta.

Prohlédněte si děsivé obrázky z oblasti bouří v Anglii.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Transformers 3: Dark of the Moon překročil miliardů v ziscích!
Captain America: První Avenger – dnes startuje v českých kinech – 4. 8. 2011
Co takhle líbat se přes internet?
Očkování proti planým neštovicím zabrání doživotním jizvám
Kde všude kolem nás je jedovatá rtuť?
Kovbojové nebo Šmoulové? Kdo má větší šanci?
Máte strach pomoci zraněnému?
Amy Winehouse hrála na bicí a zpívala až do rána.
George W. Bush natočil s National Geographic dokument o 11. září
Vychovávají počítačové hry masové vrahy?
Nejodvážněší psi světa
Íránské herečky propuštěny na kauci
Jsou evropští nacionalisté víc nebezpeční než islamističtí teroristé?
Matka Amy Winehouse: „Byla to jen otázka času…“
Amy Winehouse – její peklo na Zemi
Nápravné znásilňování lesbiček v Africe, utrpení a smrt
Iránská herečka, která vystoupila ve filmu bez šátku, je držena na neznámém místě
Malá dívka s dospělým hlasem strčí mnohé hvězdy do kapsy
Má Charlie Sheen naději rozbít svou pověst ztroskotance?
Porovnali jsme za vás: Dinopark Plzeň a Dinopark Vyškov
Medvědi se chladí ledem
Maggie oslavila padesátiny
Share

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy