Kultura,  Tipy na výlet,  Tiskové zprávy

Z Prahy do Nového světa a pak na Měsíc: Rodinný den Dvořákovy Prahy

Share

AUSTRIA/Igudesmanandjoo im Konzerthaus Wien© Julia Wesely - bei jeglicher Veröffentlichung wird um Nennung der Bildautorin gebeten!

V sobotu 17. září láká festival Dvořákova Praha rodiče a děti na Rodinný den plný hudebního i výtvarného tvoření. Prostory pražského Rudolfina a náměstí Jana Palacha v tento den zaplní malí i velcí návštěvníci, kteří zažijí putování vesmírem na Měsíc s Novoměstskou symfonií Antonína Dvořáka v podobě hravých workshopů, dva koncerty pod širým nebem nebo dávku poctivého showmanství fenomenální dvojice hudebních komiků, dua Igudesman & Joo.

„První reakce dětí na svět klasiky jsou zpravidla velmi spontánní a mnohé překvapí jejich hluboké vnímání i ryzí nadšení. Rodinný den tradičně pořádáme s cílem přivést do prostředí tzv. klasické hudby dětského diváka, upoutat jeho pozornost a ukázat, co všechno Antonín Dvořák dokázal,“ říká Marek Vrabec, umělecký ředitel festivalu Dvořákova Praha.

Součástí Rodinného dne je ovšem také Dvořákovské Matiné – koncert v sobotu od jedenácté hodiny dopolední, které letos představí Dvořákovu Novosvětskou v netradičním provedení na dobové nástroje světově uznávaného belgického orchestru Anima Eterna Brugge. Dirigent Jos van Immerseel  současně osvětlí divákům odlišnosti ve zvuku dobových a moderních nástrojů.

Schody Rudolfina se po obědě promění v jeviště pod širým nebem, na kterém vystoupí Jazz Band složený ze členů České filharmonie. Filharmonický jazzband zahraje Dvořákovy melodie v jazzové úpravě a ukáže, že Dvořák a jazz k sobě mají blíže, než se na první pohled zdá. Velmi netradičně pouze v podání saxofonů zazní hudba Antonína Dvořáka i na druhém z open air koncertů. Slovanský tanec c moll zahraje studentský orchestr Příliš mnoho saxofonů, který diváky v rámci svého koncertu potěší i populárními skladbami Jaroslava Ježka či George Gershwina.

Jako vrchol Rodinného dne pořadatelé pozvali fenomenální duo instrumentalistů a komiků Igudesman & Joo, kteří se na festival vrací po dvou letech. Lze očekávat, že Dvořákova síň Rudolfina opět zažije pro ni nezvyklé výbuchy smíchu, byť tentokrát “na účet Mozarta”.

V průběhu celého odpoledne budou děti v prostorách Rudolfina pod vedením lektorů putovat vesmírem na Měsíc v rámci čtyř hudebních a výtvarně-dramatických dílen, ve kterých se detailněji seznámí s Dvořákovou nejslavnější symfonií „Z Nového světa“.

Program Rodinného dne je pro návštěvníky zdarma s výjimkou koncertu Anima Eterna od 11.00 a dua Igudesman & Joo od 17.00 ve Dvořákově síni Rudolfina.  Na tyto koncerty lze vstupenky zakoupit online na www.dvorakovapraha.cz, nebo v pokladně Rudolfina.

PROGRAM RODINNÉHO DNE:

Anima Eterna Brugge, Jos van Immerseel (DVOŘÁK MATINÉ)

11.00, Rudolfinum, Dvořákova síň

Open Air: Jazz Band České filharmonie

13.30, Rudolfinum, schody

Hudební a výtvarně-dramatické dílny pro děti: Výprava s Novosvětskou na Měsíc

13.30 – 16.45, Rudolfinum

Open Air: Příliš mnoho saxofonů

15.00 – 15.30, Rudolfinum, schody

Igudesman & Joo: A nyní Mozart!

17.00, Rudolfinum, Dvořákova síň

Tisková zpráva

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words’]

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Z Prahy do Nového světa a pak na Měsíc: Rodinný den Dvořákovy Prahy

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy