Share

Miluj_svuj_zivot_2017 (1)

Máte rádi milé vkusné obrázky, které zútulní domov? A máte rádi přehled o svém čase, o svých rodinných aktivitách? Pak tyhle kalendáře s okénky tak akorát pro několik popisků a s obrázky od české výtvarnice doprovázené milými moudry Louise L. Hay, bude tím pravým. Letos poprvé jsou obrázky na tomto každoročně vydávaném kalendáři jiné. Lucie Ernestová se svého úkolu zhostila tak, že vám vyrazí dech. Není vůbec nic, co by vám mohlo připadat nepatřičné nebo co by se dalo udělat jinak. Nebo mi tak úžasně sedl její styl?

OLYMPUS DIGITAL CAMERANe, řekla bych, že Lucie Ernestová si svými ilustracemi v tuhle chvíli vydobývá srdce všech, kterým oko padne na titulní stranu tohoto kalendáře. To vás donutí vzít kalendář do rukou a velice zauvažovat, jestli s ním opravdu nechcete strávit celý příští rok.

Víte, jakou náladu ve vás dělá hudební podkres ve filmu? Tak právě takovou náladu dělají její obrázky v tomto kalendáři. Budí pocity, tvoří emoce, dokreslují to, co právě prožíváte, ať to je cokoliv.

A můžete se svým dnům přiblížit hebce a něžně i prostřednictvím úryvků mouder od Louise L. Hay:

Představme si obrovského slona v temnotě. Kdykoliv si na něj posvítíme paprskem svého světla, uvidíme jen jeho část. Celou pravdu o slonovi zjistíme jedině tehdy, když si na něj posvítíme ze všech stran.

Pravdu o čemkoliv poznám, jsem-li ochotna přijmout všechny pohledy na danou věc. Jeden úhel pohledu zůstane vždy můj, ovšem i ten se může měnit v čase i prostoru.

Respektuji názory druhých, protože oni můj názor nevyvracejí, ale doplňují.

Celý život směřuji k poznání vyšší pravdy, která se rozplývá v oslnivém světle jednoty.

Jako každý rok, je tento kalendář stejného formátu, trošku větší než dvakrát velký sešit do školy, a tak se hodí jako dekorace do bytu. Snadno přehlédnete svou organizaci dne, měsíce – všechno na jednom místě, potěšíte se hezkými obrázky a vydechnete si úlevou.

Miluj svůj život je kalendář, kterým velmi rádi někoho potěšíte, podarujete… no a právě tyto dny jsou ty nejlepší. Dříve, než si dotyčný svůj kalendář koupí. A už nyní se těším na dny příštího roku, protože budou díky těm obrázkům jiné. Vždycky si říkám, jestli moudro a afirmace na ten který měsíc, bude fungovat, bude sedět právě mě… a jelikož tento kalendář používám už třetím rokem, musím říci, že v nápadně velké většině můžu v každém měsíci najít moudro, které „jsem měla udělat“. No a často neudělala… třeba víc mlčet a méně mluvit. Víc přemýšlet a býti méně impulsivní. Třeba… Nebo třeba jako s tím slonem, příští listopad – nedělejte předčasné závěry, nikdy neznáte celou pravdu….

O autorech:

Louise L. Hay je lektorkou v oboru metafyziky a autorkou mnoha bestsellerů včetně „bible“ pozitivního myšlení Miluj svůj život. Její díla byla přeložena do 29 jazyků ve 35 zemích světa. Prostřednictvím pozitivní filozofie a léčivých technik Louise L. Hay se miliony lidí naučily, jak si vytvořit více toho, co si ve svých životech přejí, včetně lepšího zdraví a většího klidu ve svých myslích a duších. Její osobní filozofie vyvstala z vlastního traumatického dětství a využila ji ve svém boji s rakovinou. Louise L. Hay vystupuje v televizních pořadech po celém světě a její pravidelný novinový sloupek „Milá Louise“ je každý měsíc publikován v 50 novinách a časopisech ve Spojených státech, Kanadě, Austrálii, Španělsku a Argentině. Ve věku 81 let natočila svůj první film o svém životě a o své práci s názvem Miluj svůj život.

Louise L. Hay je zakladatelkou nakladatelství Hay House, Inc., které vydává knihy, CD, DVD a jiné předměty přispívající k uzdravení naší planety. Když zrovna necestuje, věnuje se ve svém domově v kalifornském San Diegu malování, zahradničení a tancování.

Lucie Ernestová je máma dvou kluků, milující a milovaná žena a manželka, inspirovaná a inspirující ilustrátorka, čerstvá venkovanka, protřelá cestovatelka, zapomenutá architektka. Láká ji a táhne poznávání světa vnějšího i vnitřního. Baví ji surfovat na vlnách nápadů, zážitků a zkušeností a současně je ráda ukotvená v čase a prostoru doma na samotě za Prahou. Vymýšlí a tvoří zábavné a vzdělávací hry pro děti, které vycházejí u nás i v zahraničí. Kreslí inspirační obrázky pro malé i velké. Obrázky vyvolávají v lidech otázky a inspirují je k vlastnímu pohledu na různá témata životní moudrosti. Naše pocity a myšlenky jsou pak zrcadlem našich postojů a odrazovým můstkem pro zajímavé rozhovory. Jsou bezpochyby vhodným pomocníkem pro všechny moudré rodiče.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2016, www.synergiepublishing.com

Renata Petříčková

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words’]