Share

Rekreační tenista je tvor obyčejný, a přesto v mnohém svérázný. Vášeň pro tenis se často stává celoživotní vášní, bezmála životním názorem. Ekonom a publicista Martin Švehla nyní přichází s knížkou plnou povídek, v nichž tenis hraje jednu z hlavních rolí.

IMG_20151011_144301

Oskar, vydělávající miliony tím, že nechodí na turnaje, poručík Sojka, kterého radost z tenisu doslova zabila, či tenisový otec, jemuž tenis definitivně změnil přístup k životu. To je jen hrstka ze svérázných postaviček a hrdinů Švehlových povídek, které vás uhranou a možná dostanete i chuť na ten pověstný bílý sport.

Najít přesnou míru humoru, překvapení i laskavého pohledu na svět není v jednom z nejtěžších literárních odvětví vůbec snadné. Napsat dobrou povídku jednoduše není jen tak. Martin Švehla to však ve své knize Tenis volným stylem dokázal a čtenář se tak může těšit na bezmála dvě desítky milých, veselých, ale i k zamyšlení nutících jednohubek, u nichž zapomene na všední starosti.

IMG_20151011_144411

Tenis volným stylem je prvním čistě autorským povídkovým souborem Martina Švehly. Za zmínku rovněž stojí, že kniha je doplněna ilustracemi Oldřicha Dudka.

Nechte se pozvat na kurty, kde se od antuky práší a rekreační tenisté sní své nejen tenisové sny.

TENIS VOLNÝM STYLEM, Martin Švehla
Vydalo nakladatelství Brána, v roce 2015
www.knihy-brana.cz

Nejnovější příspěvky na webu:

Festival Animánie při slavnostním zakončení rozdal Animáničky

Festival Animánie při slavnostním zakončení rozdal Animáničky

17. Listopad 2019

14. ročník Mezinárodního festivalu animovaných filmů Animánie dnes končí, mezinárodní porota rozdala 10 festivalových cen Animániček a 10 čestných uznání. Porotci Lucie Sunková (CZ), Luděk Horký (CZ) a Hrvoje Selec (HR) vybírali z rekordního počtu 203 krátkých animovaných filmů, které do soutěže přihlásili děti a mladí tvůrci do 26 let z celého světa. Svoji cenu udělovali diváci i studentská porota. Animánie začala ve čtvrtek 14. 11. a čtyři festivalové dny byly doslova nabité projekcemi, workshopy, setkáními s tvůrci či debatami. V prostorách plzeňského centra Moving station se za čtyři dny vystřídalo více než 1200 návštěvníků festivalu. Animánie je největší mezinárodní soutěžní přehlídkou mladých animátorů v České republice. „Moc nás těší, že počet soutěžních filmů rok od roku

Po Hrdinech přicházejí Učenci!

Po Hrdinech přicházejí Učenci!

17. Listopad 2019

S pokračováním úspěšného humoristického románu přichází Petr Luňák Nakladatelství Dokořán vydává Učence, volné pokračování humoristického románu Hrdinové od Petra Luňáka a Marka Pečenky. Knihu napsal nyní pouze Petr Luňák. Jak sám s nadsázkou říká: „Po krásném dobrodružství s Markem Pečenkou nad románem Hrdinové jsem se vydal na spisovatelskou stezku sám a po večerech i nocích sepsal volné pokračování pod názvem Učenci.“ Hlavní hrdina Richard Míča je nyní již mladý nadějný pedagog a vědec, který tráví svůj jednotvárný život psaním článků o kontrafaktuální historii a úloze náhody v dějinách, až se jednoho dne objeví trochu výstřední profesor jedné z amerických univerzit… Učenci mají typické rysy univerzitního románu a v mnohém připomínají

  1. Petr Hudecký says:

    Tenis volným style se čte fakt dobře, teď už to čtu podruhé a teprve si některé povídky vychutnávám!

Comments are closed.