Spread the love

Rekreační tenista je tvor obyčejný, a přesto v mnohém svérázný. Vášeň pro tenis se často stává celoživotní vášní, bezmála životním názorem. Ekonom a publicista Martin Švehla nyní přichází s knížkou plnou povídek, v nichž tenis hraje jednu z hlavních rolí.

IMG_20151011_144301

Oskar, vydělávající miliony tím, že nechodí na turnaje, poručík Sojka, kterého radost z tenisu doslova zabila, či tenisový otec, jemuž tenis definitivně změnil přístup k životu. To je jen hrstka ze svérázných postaviček a hrdinů Švehlových povídek, které vás uhranou a možná dostanete i chuť na ten pověstný bílý sport.

Najít přesnou míru humoru, překvapení i laskavého pohledu na svět není v jednom z nejtěžších literárních odvětví vůbec snadné. Napsat dobrou povídku jednoduše není jen tak. Martin Švehla to však ve své knize Tenis volným stylem dokázal a čtenář se tak může těšit na bezmála dvě desítky milých, veselých, ale i k zamyšlení nutících jednohubek, u nichž zapomene na všední starosti.

IMG_20151011_144411

Tenis volným stylem je prvním čistě autorským povídkovým souborem Martina Švehly. Za zmínku rovněž stojí, že kniha je doplněna ilustracemi Oldřicha Dudka.

Nechte se pozvat na kurty, kde se od antuky práší a rekreační tenisté sní své nejen tenisové sny.

TENIS VOLNÝM STYLEM, Martin Švehla
Vydalo nakladatelství Brána, v roce 2015
www.knihy-brana.cz

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words‘]