Glosy,  Knihy,  Kultura,  Tipy na výlet,  Tiskové zprávy

Pozvánka na autogramiádu Markéty Harasimové

Spread the love
Share

Sametová kůže, román české autorky Markéty Harasimové je plný nebezpečných lží, bolesti, vášně, ale i sebeobětování. Vlastnosti a skutky, které čtenáře vtáhnou do románového světa zločinu a zároveň se dotýkají naší každodenní reality. Vždyť kolik z nás zná odpověď na otázku, co je vlastně v životě největší výhrou? Něco málo možná právě zítra prozradí sama autorka Markéta Harasimová při autogramiádě v Paláci knih LUXOR na Václavském náměstí.

pozvanka_Harasimova

Hlavní hrdinkou románu je šestatřicetiletá Sára, matka pětiletého Olivera a bytová designérka. Příběh začíná u soudu, který rozvádí její dlouhodobě nefungující manželství a Sáře přináší velkou úlevu. Od svého muže Kamila v minulosti zažila nejen urážky, ale i násilí, kvůli němuž byla nucena i s dítětem utéci. Než však stačí rozvod nabýt právní moci, je Kamil brutálně zavražděn a Sára se vzhledem k tomu, že na dobu vraždy nemůže prokázat alibi, stává hlavní podezřelou. Rodící se náklonnost mezi ní a charismatickým vyšetřovatelem Alexem Jungrem situaci rozhodně nikomu neusnadňuje. Ke zvratu dochází, jakmile policie zjistí, že Kamil krátce před svou smrtí vyhrál závratnou sumu v loterii. Případ se navíc zkomplikuje nálezem další mrtvoly a i přes horečné pátrání se kriminalistům nedaří s ním pohnout. Napětí vrcholí v okamžiku, kdy je unesen malý Oliver a zoufalou Sáru vydírá neznámý únosce. Kdo vraždí? A kdo stojí za únosem dítěte? Dostanou Alex se Sárou šanci naplnit svůj vztah, anebo vše dopadne úplně jinak?

Přijďte se seznámit s autorkou, dozvědět se třeba i něco ze zákulisí románu a prožít příjemné odpoledne. Nakladatelství JOTA srdečně zve na středu 29. dubna v 16 hodin v Paláci knih Luxor (Václavské náměstí 41, Praha).

Hostem akce bude herec Jiří Krampol.

www.jota.cz

 

 

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words’]

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy