Spread the love

Již od konce minulého roku vzniká na Žižkově nová inscenace Smích zakázán z pera chorvatského dramatika Miro Gavrana. V Žižkovském divadle Járy Cimrmana zkouší tuto komedii diváky oblíbený divadelní soubor 3D company.

Helena Karochová a Diana Šoltýsová (foto ze zkoušek Martin Vokoun)

I když název říká, že smích je zakázán, věřte mi, že se u svěží, konverzační komedie rozhodně zasmějete. Smích zakázán je komedie plná výborně vystavěných a vypointovaných situací, v nichž se nejeden divák možná (ač třeba nerad) najde.

Miro Gavran, oblíbený a v poslední době hojně inscenovaný chorvatský autor, s radostí a takřka škodolibým potěšením uvádí své hrdiny do často absurdních situací. Pak se společně s divákem od srdce baví nad jejich touhou vybruslit bez újmy. Nejinak je tomu také ve hře Smích zakázán.

Diana Šoltýsová a Petr Stach (foto ze zkoušek Martin Vokoun)

Je to staré jako sám svět. Žena, muž a jeho milenka. Na tom byste už asi ani moc humoru nenašli. Nebyl by to však Miro Gavran, aby klasický milostný trojúhelník řádně neopepřil. Tušíte totiž, jak to dopadne, když se z podvádějícího manžela stane oběť ženských intrik? Kam až dokáže manželka zajít, aby si muže udržela a přitom ji přehnaně neobtěžoval péčí? Vše se dozvíte od 28. únoraŽižkovském divadle Járy Cimrmana.

V inscenaci, kterou připravuje 3D company, se v roli manžela Borise představí Petr Stach, milenku Ninu mu bude hrát Diana Šoltýsová. Tito dva se v podobných úlohách sešli již v inscenaci Central Park West (sehráli zde manžele), a tak se na jejich dokonalou souhru opět těšíme. V roli podváděné, rozhodně ne však bezmocné, manželky Mii se objeví výborná Helena Karochová, členka souboru Divadla A. Dvořáka v Příbrami.

Tvůrčí tým, doplněný o dramaturgyni Kristýnu Čepkovou, scénografku Agnieszku Pátou-Oldak a režiséra Martina Vokouna, v současné době pilně zkouší a zároveň srdečně zve na premiéru 28. února 2015.

Přijďte a nebojte se smát, i když je Smích zakázán!

SMÍCH ZAKÁZÁN, Miro Gavran
Hrají: Diana Šoltýsová, Helena Karochová, Petr Stach
Výprava: Agnieszka Pátá-Oldak
Dramaturgie: Kristýna Čepková
Režie: Martin Vokoun

www.zdjc.cz
www.martinvokoun.cz
Více informací o dění v souboru na FB stránce.

 

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words‘]