Spread the love

„House wife, barová diva, sexuální mašina a nádherná baba 21. století dohromady tvoří jednu dokonalou ženu pro ideálního muže. Zkrátka dokonalost! Ale každá dokonalost je předem určena k záhubě…“

Takto přiléhavě shrnuje inscenaci Vlk in fabula Václav Werner Kraus, představitel spisovatele Paula. Spisovatel Paul, no vlastně úplně obyčejný Pavel, píše román o svém životě a především svých osudových ženách. Čtyři ženy, které ovlivnily spisovatelův život, nás spolu s Paulem na střídačku seznamují se spletitým příběhem. Vypadá to, že koukáme na klasickou romantickou komedii a už už čekáme happyend. Ale nenechte se mýlit a rozhodně nezapomínejte, že sledujete “pouze” spisovatelovu fabulaci. A v té je dovoleno vše… Jenže, co se stane, když se autorovi jeho postavy vzbouří a rozhodnou se vystoupit z děje do reality? A jako správné ženské se okamžitě spojí proti svému stvořiteli?

Václav Werner Kraus

Hospodyňka Jiřina (Barbora Vovsíková) vy se pro Paula sice rozkrájela, ale nevyhovuje mu svým rozhledem, slovní zásobou a obecně přehledem o světě. Ztřeštěná barová diva Mia (Jana Hajko) by s ním uměla vypít moře vína, ale zase je krapet nestálá. Ekologická aktivistka Kristýna (Klára Šalamounová) je sexuální bohyní, pro kterou by Paul třeba vraždil, což by ale právě bylo proti jejímu přesvědčení. A Emma (Monika Doležalová), Paulova zákonitá manželka? Ta je snad ze všech nejhorší, protože je vysoce inteligentní, sečtělá a ohrožuje tak spisovatelovo výsostné postavení.

Čtyři ženy, které by dohromady tvořily dokonalou bohyni, s níž by byl Paul šťastný. Spojil je tedy alespoň do jednoho příběhu, do své knihy. Ale šeredně se mu to nevyplatí… Jejich spojenectví vykrystalizuje v celou řadu vtipných situací, děj se nemilosrdně zamotává a rozmotává, aby nakonec vygradoval v soukromou válku žen proti muži – ke vzpouře ovcí proti vlkovi.

Vlk in fabula, divadelní komedie z pera mladé české autorky Vandy Zaplatílkové Hutařové, se novým nastudováním prakticky vrací na místo činu. Hutařová totiž po osmiletém gymnáziu vystudovala VOŠ hereckou, kde nyní její text inscenují.

Barbora Vovsíková

Nemohu jinak, než studenty třetího ročníku VOŠ herecké opět pochválit. Po skvěle zvládnuté inscenaci Máchovy hrdličky křik opět pod vedením Petry Johansson a Martina Vokouna dokázali, že umějí svým postavám vtisknout živelnost, vášeň a zároveň velmi dospělý postoj. Děvčata se dokonale sžila se svými hrdinkami, předvádějí skvělou souhru i spravedlivou rozhořčenost vůči svému literárnímu „stvořiteli“. Kraus vdechl svému Paulovi sžíravou přitažlivost a veselé rošťáctví, jež mu přího kouká z očí. Je radost sledovat jejich špičkování v románové a posléze i té divadelně „skutečné“ rovině.

Pokud si nyní říkáte, že ději úplně nerozumíte, nevěšte hlavu a jděte se na inscenaci Vlk in fabula podívat do Pidivadla.

Mimo hereckých výkonů stojí také za to pořádně si prohlédnout scénu a kostýmy. Myslím, že rozverná výprava z dílny Agnieszky Páté báječně dokresluje děj i psychologii postav.

Výprava: Agnieszka Pátá

Chcete-li se od srdce a od plic zasmát, vyrazte na chytrou komedii Vlk in fabula. Mohu vám slíbit, že se v Pidivadle rozhodně nudit nebudete.

 

VLK IN FABULA, Vanda Zaplatílková Hutařová
Hrají: Barbora Vovsíková, Jana Hajko, Klára Šalamounová, Monika Doležalová, Václav Werner Kraus a Petr Bakos
Výprava: Agnieszka Pátá
Choreografie: Klára Lidová
Režie: Petra Johansson
Režijní supervize: Martin Vokoun
www.pidivadlo.cz

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words‘]