Share

Přeji vám dobré a ještě lepší jitro, hlásíval se z Československého rozhlasu spisovatel a fejetonista František Nepil. Mnoho posluchačů se na jeho ranní fejeton těšívalo jako na pravidelný začátek dne. Nyní se do těch dní můžete vrátit, Nepilovy fejetony v autorově neopakovatelném podání vyšly v podobě audioknihy u nakladatelství Supraphon.

Soubor dvanácti fejetonů z pera báječného Františka Nepila vás nechá zavzpomínat na doby dávno i nedávno minulé, zavede vás do vzpomínek na autorovy roztodivné zážitky a dosyta vás rozesměje. Především ve vás ale rozlije příjemné teplo spokojeného posluchače.

Zaposlouchat se do, vlastně ne úplně malebného, hlasu Františka Nepila je jako vrátit se do dětství. Vzpomínáte ještě, když v televizi běžel večerníček o koťatech nebo o pejskovi Barykovi? Jistě jste se na ně dívali se stejným zaujetím jako já. Jeden můj kamarád se vyjádřil ve smyslu, že Nepil sice mluví jako stará paní, ale stejně ho všichni milujeme. Já s ním plně souhlasím a vřele doporučuji audioknihu Dobré a ještě lepší jitro.

František Nepil by letos oslavil 85. narozeniny. I když se bohužel tak požehnaného věku nedožil, můžeme si jej naštěstí stále připomínat díky zvukovým záznamům a jeho velmi osobitému přednesu. Proto se pohodlně usaďte a zaposlouchejte se do roztomilých fejetonů. A budete-li právě snídat, abyste měli poslech stylový, dávejte pozor, ať vám nezaskočí rohlík s máslem.

 

DOBRÉ A JEŠTĚ LEPŠÍ JITRO, František Nepil
vydalo nakl. Supraphon, v roce 2012
www.supraphon.cz

 

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words‘]