Share

Věhlasný Lincoln Rhyme pověsil kriminalistiku na hřebík a hodlá už jen učit a sledovat při honění zločinců Sachsovou? Nebojte, takhle zklamat své příznivce, to by si americký autor thrillerů Jeffery Deaver snad ani nedovolil. Lincoln se vrací v Ocelovém polibku.

966_ocelovy_polibek

Každý další příběh s ochrnutým vyšetřovatelem Lincolnem Rhymem a jeho sličnou a mazanou partnerkou Amelií Sachsovou je fanoušky dychtivě očekáván, či dokonce nedočkavě vyhlížen. A pravověrní fandové, mě nevyjímaje, si Lincolnovy případy v knihovně řadí pěkně za sebou. Newyorský detektiv si čtenáře získal již dávno, prvním případem o Sběrateli kostí, a vysoko nasazenou laťku si naštěstí celá léta drží.

Jeffery Deaver stvořil sympatického hrdinu, s nímž se zatoužíte znát, pátrat po zlotřilých sériových zabijácích, a přesto vám poleze na nervy svou precizností a zdánlivou namyšleností. Fanouškům netřeba Lincolna představovat a nováčci možná právě díky novém Ocelovému polibku propadnou jeho kouzlu. Detektivní thriller Ocelový polibek si bere na paškál další palčivé téma moderní společnosti – bezpečnost internetu a nezměrné možnosti jeho zneužití ke zločinu.

Když už si Sachsová myslí, že dopadne v obchodním domě dlouho sledovaného podezřelého, překazí jí plány smrtelná nehoda na eskalátorech. Jenže, jednalo se skutečně o nehodu, nebo se geniální zabiják chystá vraždit za pomoci praobyčejných předmětů, které denně využíváme? Možná je rada v názvu článku hodně nadnesená, ale když se rozhlédnete po svém bytě, jistě najdete celou řadu přístrojů, bezdrátově připojených na síť internetu, a tudíž potencionálně zneužitelných a nebezpečných. Deaver přivádí v Ocelovém polibku na scénu dalšího prohnaného, proklatě vychytralého a zprvu nedopadnutelného vraha, s nímž si však naši skvělí detektivové jistojistě poradí.

Milovníci Rhymova analytického uvažování a dokonalého kriminalistického rozmotávání případu si v nejnovější knize, vydané nakladatelstvím Domino, opět přijdou na své. Sice ničím extra nepřekvapí, ale svižný děj, napětí a autorovo vypravěčské umění dělají z Ocelového polibku, i přes neskutečných více než 650 stran, knihu, kterou doslova a ochotně vdechnete.

Nejnovější příspěvky na webu:

Odhalte s námi nová tajemství Prahy

Odhalte s námi nová tajemství Prahy

21. Listopad 2019

„Město vidím veliké, jehož sláva hvězd se bude dotýkat. Tam v lese je místo, třicet honů odtud vzdálí, Vltava řeka je obíhá. To na půlnoc ohrazuje potok Brusnice hlubokým ouvalem, na polední pak straně skalnatá hora vedle lesa Strahova. Tam, když přijdete, najdete člověka prostřed lesa, an tesá práh domu. I nazvete hrad, jejž vystavíte, Prahou.“ Takto znělo proroctví kněžny Libuše. Kde však má Praha své kořeny? Tok nenápadné Brusnice vytváří údolí, ve kterém stojí nejmalebnější pražská čtvrť Nový Svět. Brusnice po většinu své délky teče v pražské kanalizaci. Její pramen se nazývá Vojtěška a nachází se na zahradě břevnovského kláštera kousek od

Nové vydání francouzských lidových písní, tentokrát s notovými záznamy a CD skupiny Chairé

Nové vydání francouzských lidových písní, tentokrát s notovými záznamy a CD skupiny Chairé

21. Listopad 2019

Výbor francouzských lidových písní s libozvučným názvem Zpěvy sladké Francie si v českých knihovnách nalezl své místo už dávno. Mistrovský překlad Hanuše Jelínka, který texty vybral a uspořádal, oslovuje české čtenáře a posluchače napříč několika generacemi. Do svého repertoáru je zařadila i řada hudebníků. Sbírky Zpěvy sladké Francie a Nové zpěvy sladké Francie přinášejí lidové písně s širokou tematikou. Najdeme zde písně z dvorského prostředí, písně milostné i vyloženě žertovné či naopak truchlivé. Asi nejznámější reprezentantkou sbírky je píseň „Dezertér“, ve které voják kvůli nešťastné lásce spáchá vraždu, za kterou má být popraven. Své srdce káže poslat dívce, kterou miloval. Poslední vydání Zpěvů sladké Francie