Share

Věhlasný Lincoln Rhyme pověsil kriminalistiku na hřebík a hodlá už jen učit a sledovat při honění zločinců Sachsovou? Nebojte, takhle zklamat své příznivce, to by si americký autor thrillerů Jeffery Deaver snad ani nedovolil. Lincoln se vrací v Ocelovém polibku.

966_ocelovy_polibek

Každý další příběh s ochrnutým vyšetřovatelem Lincolnem Rhymem a jeho sličnou a mazanou partnerkou Amelií Sachsovou je fanoušky dychtivě očekáván, či dokonce nedočkavě vyhlížen. A pravověrní fandové, mě nevyjímaje, si Lincolnovy případy v knihovně řadí pěkně za sebou. Newyorský detektiv si čtenáře získal již dávno, prvním případem o Sběrateli kostí, a vysoko nasazenou laťku si naštěstí celá léta drží.

Jeffery Deaver stvořil sympatického hrdinu, s nímž se zatoužíte znát, pátrat po zlotřilých sériových zabijácích, a přesto vám poleze na nervy svou precizností a zdánlivou namyšleností. Fanouškům netřeba Lincolna představovat a nováčci možná právě díky novém Ocelovému polibku propadnou jeho kouzlu. Detektivní thriller Ocelový polibek si bere na paškál další palčivé téma moderní společnosti – bezpečnost internetu a nezměrné možnosti jeho zneužití ke zločinu.

Když už si Sachsová myslí, že dopadne v obchodním domě dlouho sledovaného podezřelého, překazí jí plány smrtelná nehoda na eskalátorech. Jenže, jednalo se skutečně o nehodu, nebo se geniální zabiják chystá vraždit za pomoci praobyčejných předmětů, které denně využíváme? Možná je rada v názvu článku hodně nadnesená, ale když se rozhlédnete po svém bytě, jistě najdete celou řadu přístrojů, bezdrátově připojených na síť internetu, a tudíž potencionálně zneužitelných a nebezpečných. Deaver přivádí v Ocelovém polibku na scénu dalšího prohnaného, proklatě vychytralého a zprvu nedopadnutelného vraha, s nímž si však naši skvělí detektivové jistojistě poradí.

Milovníci Rhymova analytického uvažování a dokonalého kriminalistického rozmotávání případu si v nejnovější knize, vydané nakladatelstvím Domino, opět přijdou na své. Sice ničím extra nepřekvapí, ale svižný děj, napětí a autorovo vypravěčské umění dělají z Ocelového polibku, i přes neskutečných více než 650 stran, knihu, kterou doslova a ochotně vdechnete.

Nejnovější příspěvky na webu:
[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′

srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words‘]