Kultura,  Tiskové zprávy

Ve Studiu Z bude řádit Ďáblice

Share

 

Sto let starou hru Karla Schӧnherra Ďáblice představí 17. května v 19.00 ve Studiu Z Městské divadlo Zlín. Režie se chopil Martin Františák, který ve Zlíně v minulosti nastudoval například divácky úspěšnou a oceňovanou Maryšu. V Ďáblici obsadil Hanu Tomáš Briešťanskou, Zdeňka Julinu a Zdeňka Lambora.

Hra patří mezi díla rakouského expresionistického směru. Je nesmírně emočně vypjatá, vzrušující a napínavá a nese atraktivní téma – boj mužského a ženského principu. „Oslovila mě jednoduchost. Základní půdorys lidové balady. Každý ví, že to nedopadne dobře, ale jde o to sebe a diváka překvapovat, jak to bude s neštěstím v tomto případě,“ říká Františák. Trojúhelník muž, žena a milenec je podle něj pro divadlo to nejlepší. „Zvlášť, když má žena schopnosti ďáblice, muž je pašerák a milenec hraničář. Pudy a emoce nepodléhají sezonním výprodejům,“ je přesvědčen.

Autor diváky zavádí do horského pohraničí Tyrol, kde manželský pár provozuje zakázanou pašeráckou činnost a těší se z toho, že si koupí krásný dům na náměstí. Pár je bezdětný, manžel je churavý, ale mazaný neduživec, žena mladá, atraktivní a neméně prohnaná. Na odhalení černého počínání manželů je nasazen mladý ambiciózní hraničář, který má za úkol navázat se ženou intimní poměr a nahlédnout tak do podvratné činnosti více. Mezi trojicí se rozehraje nebezpečná a odvážná hra na tzv. kdo s koho. Roztáčí se kolotoč úskoků, nástrah, pastí, falše i vášní, který musí skončit tragicky.

 TZ Mětské divadlo Zlín

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words’]

Nenechte si ujít 14. května v 17.00 v Dílně neformální besedu s tvůrci inscenace – Klevetivou středu. V pátek 16. května v 10.00 zvou divadelníci do Studia Z na veřejnou generálku.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ve Studiu Z bude řádit Ďáblice

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy