Kultura,  Tiskové zprávy

Princezna a princ české pohádky zábavná vzdělávací soutěž

Spread the love
Share

Právě probíhá 8.ročník celorepublikové soutěže mluveného slova, fantazie a improvizace „Princezna a princ české pohádky“, jehož cílem je podpora čtenářské gramotnosti. Soutěž probíhá ve čtyřech  kolech.

Termíny jsou pro jednotlivé kategorie: 13. anebo 27. dubna, 8. anebo 15. června19. října  a finále 14. prosince.

Místo konání: secesní sál Hlavního nádraží Praha, Wilsonova ulice 8. Vždy od 10 hodin.

Odborná porota: Naďa Konvalinková, Miroslav Dvořák a Galla Macků (profesoři na Konzervatoři Praha) a spisovatelka, ilustrátorka a malířka Inka Delévová.

 

Přihlašovat se děti mohou již na stránkách www.princeznaaprinc.cz  nebo na emailové adrese:  irena.husinova@centrum.cz.

 

Také jako každoročně vyhlašujeme nejaktivnější město republiky. V roce 2013 to bylo město Prostějov. Pan primátor pozval k návštěvě dětské vítěze, učitele i rodiče.

Letos přidáváme navíc  i nejaktivnější knihovnu, ze které se  zúčastní nejvíce dětí.

Více detailů:

Princezna a princ české pohádky je zábavná a vzdělávací soutěž mluveného slova, fantazie a improvizace v komunikaci pro děti ve věku 6-12 let a jejich rodiče.Mediálními partnery soutěže je Český rozhlas DVOJKA a Rádio JUNIOR, nová vysílací stanice pro děti.

Cílem je kultivovat mluvený projev, obrátit pozornost rodičů i dětí k české pohádkové tvorbě, k české literatuře i filmové tvorbě s akcentem na národní tradice.

Obsahem soutěže je vybrat si oblíbenou pohádkovou postavu z českého filmu nebo literatury, se kterou dítě bude postupovat celou roční soutěží /celkem 5 setkání/. Úkolem bude tříbit vztah k pohádkové postavě tak, aby soutěžící dokázal za postavu mluvit i myslet, pohotově a vtipně reagovat na dotazy odborné poroty a probudit svoji fantazii a tvořivost v plné síle.

K získání dovedností a odblokování případné trémy u nesmělých dětí napomáhá odborná porota. Též podkladové výukové materiály pro rodiče sehrávají svoji významnou úlohu.

Přínos soutěže je v naplnění volného času dětí, v příležitosti uplatnit a rozšířit schopnosti a dovednosti, v možnosti vyjadřovat se svobodně a volně ve vlastní tvůrčí činnosti, nalézt kořeny svého talentu a budoucího zájmu, propojit mezigenerační vztahy přes pohádkový tvar a upevnit soudržnost rodiny přes zajímavou komunikaci, kterou soutěž rodičům i prarodičům soutěžících dětí nabízí. Podstatným prvkem soutěže je nenásilné uvědomění si kvality české literatury a krásy českých tradic..

Odměnou soutěžícím jsou získané komunikační dovednosti a skvělé zážitky i rodičů, kteří mají zároveň ojedinělou možnost nahlížet na své dítě v komunitě vrstevníků a sledovat jeho výkony i vývoj od počátku do konce soutěže.

Děti v průběhu soutěže získávají diplomy a drobné dárky, ve Finále pak ocenění v podobě titulů: Princezna /Princ/ české pohádky, Princezna /Princ/ Českého rozhlasu 2, kdy posluchači v pořadu Domino hlasují pro nejzdařilejší vyprávění z Plesu pohádkových postav.

Za kultivované chování a vystupování je pak udělen titul Princezna s nejhezčím úsměvem a Princ sympaťák.

Odměnou rodičům i prarodičům jsou desítky společně prožitých hodin v přátelské a veselé atmosféře, kde se jak malí, tak velcí učí netradičním způsobem.

Irena Hušinová

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words’]

 

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Princezna a princ české pohádky zábavná vzdělávací soutěž

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy