Tipy na výlet,  Tiskové zprávy,  Václav Havel

Pojďte se podívat na letadla zblízka!

Spread the love
Share

Druhý největší dopravní letoun Boeing 737 Jumbo Jet, Airbus A330, Boeing 777 či Antonov An-26, letadla malá i velká, dopravní i přepravní, vnitrostátní i zaoceánská. Zblízka a v dokonalém detailu si je mohou prohlédnout všichni, kteří do konce července zavítají na střechu Obchodního centra Šestka v Ruzyni. To se i díky opravě hlavní runwaye proměnilo v ideální pozorovatelnu dění na sousedním Letišti Václava Havla: letadla mají návštěvníci opravdu pár stovek metrů nad hlavami. I proto se celý výpravný projekt jmenuje příznačně – Na letadla zblízka. Jde o již třetí ročník, který OC Šestka pořádá ve spolupráci s Letištěm Praha a Czech Airlines. Zájemci se mohou těšit na stroje 50 leteckých společností, mířících do 110 destinací v 41 zemích světa.

Od 14. do 30. června bude v OC Šestka k dispozici také profesionální letecký simulátor, v němž si budou moci návštěvníci vyzkoušet, co obnáší pilotovat letadlo. „Tím, že je simulátor certifikovaný na výcvik pilotů, se zájemcům dostane opravdu reálného zážitku srovnatelného s ovládáním skutečného dopravního letadla,“ říká Barbora Frydrychová, marketingová manažerka Šestky. Dále se mohou fanoušci létání těšit na doprovodný program v podobě výstavy modelů letadel a dalších předmětů úzce spojených s letectvím a leteckou dopravou. Chybět nebudou ani speciální akce pro děti či soutěže o exkurze na Letiště Václava Havla Praha. Bližší informace na www.oc-sestka.cz.

Že se na Šestce koná akce Na letadla zblízka, oznamuje už zdálky kluzák Blaník, který je umístěn na trávníku před vjezdem do obchodního centra. Uvnitř objektu pak mohou návštěvníci obdivovat malé i velké modely letadel. „Vystaven je také model Demoiselle, jež je jediným svého druhu v České republice,“ upřesňuje Barbora Frydrychová. Dále jsou k vidění historické artefakty, původní i současné uniformy ČSA, fotografie a také tabule s nejzajímavějšími letadly, která je možné ze střechy Šestky pozorovat. Mimo letového řádu umístěného v oblasti food courtu a střechy, lze časy odletů a příletů sledovat také na www.prg.aero či www.oc-sestka.cz.

Na střeše obchodního centra mají návštěvníci rovněž možnost vypůjčit si dalekohledy a případné dotazy jim budou zodpovězeny studenty SOŠ civilního letectví. Jaké letadlo právě letí nad jejich hlavou, snadno zjistí pomocí informačních cedulí s typy letadel, letovým řádem a mapou letiště Václava Havla Praha. Kdo bude mít zájem dostat se k letadlům ještě o kus blíž, může využít pozorovací věž ve výšce 2,3 m nad střechou. K dispozici je i velký stan poskytující občerstvení a také úkryt pro případ nepříznivého počasí.

Kdo by rád nahlédl do zázemí Letiště Václava Havla Praha, může si zasoutěžit o exkurzi právě do těchto prostor, letenky do libovolné destinace, kam ČSA létá či o další zajímavé ceny s leteckou tématikou. Děti, které navštíví obchodní centrum, se mohou kreativně vyřádit ve Family centru během výtvarné dílny či modelářského kroužku, který zde bude probíhat v červnu každý den a v červenci pak každý pátek a sobotu.

Děti si také mohou postavit letadlo dle svých představ v Lego a Duplo koutku, nebo si zkusit zalétat pomocí herní konzole. Dospělí se mohou postavit po bok svých ratolestí a opět se na chvilku vrátit do dětství při sobotních turnajích v házení papírových vlaštovek. Chcete-li zjistit, jakým letadlem poletíte na vaši příští dovolenou, vezměte celou rodinu a vydejte se společně do OC Šestka Na letadla zblízka!

TZ

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words’]

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy