Share

Pro všechny tvořivé děti vydalo nakladatelství Albatros Umění je hra, ve kterém se nachází na 48 tvůrčích postupů. Každý projekt má stanovený stupeň obtížnosti (podle obtisknutých dlaní), od jedné – rychle hotovo, až po čtyři, „mistrovské dílo“. A co na děti čeká?

Procvičí si techniku stínování, vytvoří si barevné frotážové motýlky, či exotickou džungli jen za pomoci tužky a fixy, naleznou kouzlo spirál, rozesmějí a rozesmutní tváře na papíře, vyrobí třpytivé květinové blahopřání, s pomocí fantazie vykreslí mikroskopický svět, seznámí se s technikou á la Picasso, objeví v čmáranici skrytý obraz (některé čáry, které vedou cik cak, ve skutečnosti mohou skrývat velké tajemství, jen ho objevit a zdůraznit), pomohou k zrození velké příšery i malých příšerek, vyrobí si vlastní záložku do knížky, zarámují si západ slunce, naučí se techniku patchworkové krajiny, dají šmrnc starým teniskám, navrhnou nákupní tašku se zeleninovým potiskem a mnoho dalšího.

Na děti čeká spousta práce s papírem, látkou, nůžkami, lepidlem a řadou dalších běžně dostupných materiálů, s nimiž si spolu s nápady z knížky mohou vytvořit fantastické věci. Myslím si, že až ji otevřenou nejen děti, ale i jejich maminky, zapojí se do malování a tvoření společně. Rozhodně je z čeho vybírat.

Umění je hra, kolektiv autorů. Albatros 2013.

MB

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words‘]