Share

Zatímco se ženy od 19. století snaží prosadit jako rovnocenné partnerky vedle mužských protějšků a na mnoha místech světa se jim to úspěšně daří, možná nyní cítí muži, že jim některé šance utíkají mezi prsty.

Ženy si oblékly kalhoty, začaly studovat a pouštět se do oborů dle stereotypního vnímání chápané jako ryze mužských. Asi nejvíce si užili za reálného socialismu jako jeřábnice, hornice a v jiných fyzicky namáhavých zaměstnáních.

Nejspíš ale postupem doby někteří muži začali mít pocit, že jsou o něco okrádáni. V některých zemích přišli už i o poslední jho – povinnou vojenskou službu – a zdá se, že jim život už neklade žádné překážky.

A tak – co takhle prožít si porod nebo kojení?

Když si muži zkusí porodní bolesti

Na internetu koluje video simulace porodu, který prožívají dva holandští televizní moderátoři. Bláznivá show podobně střelených mladíků uvádí jednotlivé díly pokaždé na jiné téma, např. lze se opít bez pití, jaké je to mít slona za domácího mazlíčka a tak dále.

Holanďané Dennis Storm a Valerio Zeno si před nedávnem nechali na svá těla přidělat elektrody, které mají simulovat porodní kontrakce. Smějí se a berou vše na lehkou váhu. Postupně jim humor už jen skřípe mezi zuby a nakonec to po dvou hodinách vzdají. Miminko je na světě. Neužili si plnou dávku porodu, ale podruhé se jim do toho už nechce.

Z mnoha minut následujícího videa vyplývá, že vlastně o nic nejde a dlouho tu vládne příjemná vtipná zábava. Přitvrzuje se až v závěru. Není divu, kontrakce pomalu zvyšují na intenzitě a opakují se za kratší časový úsek. Nicméně je škoda, že si moderátoři nemohli užít tuto událost celou – od začátku do konce. Chybí jim osm a více hodin bolestí. To pro začátek. Navíc těhotná žena nemůže před křečemi tak mrštně utíkat a válet se přes postel jako holandský moderátor bez devítiměsíčního břicha. Škoda, že jim také zdravotní sestry nemohly nasimulovat vylézání novorozeněte z vaku na svět a bolestivé zašívání po skončení celé akce.

Dvě hodiny? To je teprve předehra…

Chlapci si tak užili něco jako počáteční žiletkový přípitek začínající krutě bolestné party, na jejímž konci je něco úžasného. Na světě je nádherné dítě, které by matka nedala za nic na světě. Ale i po těchto náznacích jsou moderátoři kvalitně vycvičeni a budou ke svým partnerkám přistupovat zodpovědněji. Je ovšem otázkou, jak se zachovají, když jejich družky budou zažívat aktuální reálné porodní bolesti. (Snad nepadnou slova typu: „Jo, to znám, neboj, to přejde :-D“)

Muži mohou kojit?

S touto fenomenální výpovědí přichází další Holanďan. Čím to, že zase Holandsko? Nemají zde muži nutkání zjistit, že vlastně ženy k ničemu nepotřebují? 😀

Tak zvaný profesor PhDr. Piet de Vries tvrdí, že muži mají schopnost kojit. K propagaci své myšlenky napsal knihu, která nyní byla přeložena do českého jazyka. Pro české publikum si založil i česky psané webové stránky a nechal si proplatit různé emailové reklamy. Mnohým z vás jistě přišla tato neuvěřitelná zpráva také do pošty. Na stránkách mensmilk.cz uvádí, že mužské kojení není nic inovativního, ale jedná se o pradávnou techniku našich předků, která v období středovku upadla v zapomnění. Mužské mléko na rozdíl od ženského má však podle Pieta de Vriese neuvěřitelné schopnosti k fyzickému a duševnímu rozvoji dítěte. Prakticky to znamená, že děti kojené otci mohou být právě díky jejich mléku geniální.

Máte pocit, že se svět zbláznil? Když se však podíváte na video níže, napadne vás, že se jistojistě musí jednat jen o nějakou skrytou kameru ze zábavné show, na jejímž konci někdo prohlásí: „Děláme si z vás srandu.  To radši věřte na ropáky a Nibiřaniy“. Domnívám se ale, že se zde podstatně více pobavíte než u videa s kontrakcemi. Tam se totiž „bavili“ víceméně moderátoři.

Piet de Vriese působí ve videu značně křečovitě a vytváří dojem zástupce jakési sekty. Otec překvapivě ví přesně, co a jak říct o své geniální dceři, která však navzdory svému vysokému IQ jen listuje knížkou a usmívá se.

V psychologii na vysoké škole nám bylo řečeno, že někdy muži prožívají ženské těhotenství natolik intenzivně, že z jejich bradavek začne téct bílá tekutina. Nicméně jedná se o jisté hormonální výkyvy, které nemohou sloužit k zasycení dítěte. A už vůbec ne k zázrakům.

V případě této teorie se přinejmenším u Pieta de Vriese jedná jistojistě o komerční tah. Geniální osobnosti, které jsou na jeho stránkách vypisované jako odkojené svými otci, jaksi zmizely z dějin. Na webu naleznete značné množství výmyslů. Stačí si zadat některá jména do Google.

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words’]
Mladí rodiče s dítětem legální fotografie z fotobanky www.pixmac.cz

 1. Katka Uhlířová says:

  Zdravím, no mě se musím přiznat příjde web http://www.mensmilk.cz celke přesvědčivý….jestli jde vyvolat laktaci u mužů, tak musí jít aby i kojili..proč by jinak taky měli bradavky?

  • Martin S. says:

   A právě pro takové důvěřivce ty stránky vznikly :-DDD.
   Tady je taky dobrá citace z idnes:
   Mužským mlékem mělo být podle webu mensmilk.cz odkojeno i několik dalších osobností. Ty nezná ani Matouš Lázňovský, redaktor Technet.cz, kterého jsme požádali o názor, ale ani internetový vyhledávač: fenomenální veslařka Latifah Schasfoortová, která v letech 1987-1990 nikdy nebyla poražena, či “členka olympijské štafety” Rianca Wiersema či koulař Theo van Dam.
   “Pro holandský sport je jejich neexistence velkou ztrátou,” komentoval výmysly Lázňovský.
   Zmínil také fakt, že dějinám vědy bohužel unikla významná událost, a to, že v roce 1992 Pieter de Vries přesvědčil velkého názorového protivníka šokující demonstrací. Konečným argumentem pro profesora Ivanice bylo, když jsem jej na mezinárodním sympoziu o mléčných žlázách na jaře roku 1992 po jeho plamenné řeči na mou adresu rozkojil přímo na rautu, píší stránky mensmilk.cz.´
   “Taková událost by neměla zůstat zapomenuta,” usmíval se specialista na web a povzdechl si, že dějiny literatury zas bohužel neznají zápis na stránkách zmiňované vikingské legendy o Haggardovi mléčném z 10. století.
   Zdroj: http://ona.idnes.cz/muzske-kojeni-0dh-/zdravi.aspx?c=A130118_090814_zdravi_pet

  • Jana Pospíšilová says:

   :-DDDD Asi se budu muset zeptat svého psa, proč má taky bradavky :-DDD Když je to tak strašně přirozené, tak by o tom měla vědět příroda a ne nějaký Holanďan, že :-DD

Comments are closed.