Spread the love

Cyklus INprojektů (Malých inscenačních projektů světových novinek) na Malé scéně Východočeského divadla Pardubice představuje současné dramatické texty, které se přímo dotýkají aktuálních problémů světa, ve kterém žijeme. Nabízené inscenace se blíží plnohodnotnému inscenačnímu tvaru s jediným rozdílem, že herci hrají situace v prostoru s textem v ruce.

V pondělí 14. ledna diváci v rámci cyklu INprojektů uvidí německou komedii Freda Apkeho Slepice na zádech, která poprvé vstoupí na české jeviště právě v Pardubicích. Režie se ujal hostující Mikoláš Tyc, který ke spolupráci přizval Jindru Janouškovou, Josefa Vránu a Zdeňka Rumpíka.

„Slepice na zádech je důkazem toho, že v Německu samozřejmě vzniká vedle experimentálnějších titulů i řada komedií postavených na základních a klasických komediálních principech. Hra osciluje mezi konverzační a situační komedií a je postavena na základě milostného trojúhelníku,“ říká dramaturg INpojektů Zdeněk Janál.

Paní Kobaldová a její soused Bonsch vedou dialog o mrtvém manželovi, kterého prý Kobaldová ten den zabila, s čímž se Bonschovi svěřuje a prosí ho o pomoc při vymýšlení polehčujících okolností. A tito dva dříve nepřátelští sousedé se při této akci postupně sbližují. Ale je všechno opravdu tak, jak nám postavy sdělují? Odhalte tajemství vraždy a nechte se vést překvapivými zvraty této svižné komedie…

Premiéry se také účastní autor Fred Apke s manželkou.

TZ Radek Smetana, VČD Pardubice