Glosy,  Jana Semelková

Výsledky dětské soutěže: Namaluj oblíbeného hrdinu z knížky. Gratulujeme!

Spread the love
Share
Namalovala Veronika Otčenášková

12. listopadu vyhlásilo JaS nakladatelství výtvarnou soutěž Namaluj oblíbeného hrdinu z knížky. Děti měly namalovat přímo v cukrárně Modrá laguna na Trnkově náměstí obrázek, nebo jej donést hotový z domova. Díky Základní a mateřské škole Chaplinovo náměstí se dokonce akce zúčastnila celá družina! O akci se děti a hlavně jejich rodiče dozvídali z nástěnek barrandovských mateřských škol a z internetových magazínů.

V Modré laguně se malovalo tři týdny a skutečně se sešly velmi pěkné obrázky, které jen potvrdily, že na Barrandově máme opravdu výtvarné talenty a že česká ilustrátorská škola má nadějné nástupce. Nakonec do výběru postoupilo 44 obrázků – zařadili jsme pouze ty, které splnily podmínky soutěže. Pokud soutěžící nevytvořil svého hrdinu z knížky, případně neuvedl, o jakou knížku jde, nemohl být podle stanovených regulí jeho obrázek přijat do soutěže. Bohužel nebylo možné zařadit ani ty, kteří neuvedli kontaktní údaje a věk malého autora (kvůli zařazení do kategorií).

Slavnostní odpoledne s vyhlášením vítězů kategorií proběhlo 3. 12. 2012. Dětí s rodiči či prarodiči se sešlo habaděj. Po odtajnění vítězů a předání cen – Jas nakladatelství věnovalo knihu Jak se zbavit Mstivý Soni (2. a 3. kategorie) a leporela Jany Semelkové (1. kategorie) – přišel na řadu pan Karel Deyl, který jako Pepek námořník zahrál na harmoniku a s dětmi rozezpíval i dospělé.

Jana Semelková ubezpečila přítomné, že by nakladatelství rádo pořádalo další akce podobného typu. V únoru příštího roku bude určitě vyhlášena nová zajímavá soutěží či autorské čtení.

A ještě je třeba dodat na závěr – vítězka 2. kategorie Barunka Pudivítrová je nejen zdatná malířka, která slíbila majiteli nakladatelství Karlu Semelkovi, že bude ráda ilustrovat budoucí knihy JaSu, ale také velmi dobrá zpěvačka – což dokázala svým zpěvem s Pepkem námořníkem.

Vítězové:

1. kategorie – do 5 let – Terezka Bendová

2. kategorie – od 5 do 10 let – Barunka Pudivítrová

3. kategorie – od 10 do 14 let – Veronika Očenášková

Namalovala Terezka Bendová

 

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy