Share

Aleš Cibulka je moderátorem rozhlasového pořadu Tobogan devátým rokem. Dnes, 24. 11. 2012 moderoval svůj tří stý Tobogan – tedy byl důvod k oslavě. V Divadle U Hasičů se konalo velké finále soutěže ze znalostí tohoto pořadu. Do něho se probojovaly tři dámy – Jaroslava Piskáčková, Anna Procházková a Mirka Marková. Čekalo je jedenáct otázek. Soutěžilo se o celoroční vstupenku na pořad Tobogan, dárky z Českého rozhlasu a knihu Cibulka v pyžamu, která tento týden vyšla.

Poslechněte si vydání 300. Toboganu z rozhlas.cz

 

Hosty pořadu byli ti, co se v knížce Aleše Cibulky a Yvony Žertové objevili v roli zpovídaných ve dvanácti „pyžamových“ rozhovorech a ti, na které lecco prozradil Aleš Cibulka v tuctu historek. Těchto dvanáct „odhalených“ do knihy přispělo glosou, která uváděla na pravou míru povedené historky. Do dnešního finále, v němž měli roli zadavatelů otázek, přišli: Ivana Andrlová, Blanka Bohdanová, Josef Fousek, Michal Jagelka, Veronika Jeníková, Eva Pilarová, Jiří Prager, Yvonne Přenosilová, Yvetta Simonová, Radim Uzel a Marcel Vašinka.

A protože se vše točilo kolem „pyžama“ odmoderoval svůj tří stý Tobogan Aleš Cibulka v pyžamu a kostkovaných papučích. Josef Fousek dokonce složil oslavnou píseň, která sklidila bouřlivý potlesk nabitého hlediště. Soutěž vyhrála dáma, která znala odpovědi na téměř všechny otázky a v závěrečném rozstřelu dokázala odhadnout s tolerancí půl roku datum, kdy se bude vysílat tisící Tobogan – stane se tak v lednu 2015. Vítězkou se stala paní Anna Procházková.

V závěru se ještě pokřtila novinka Cibulka v pyžamu. Protože redaktorka Jana Semelková nemá ráda polévání knih alkoholem a křtít prášky na spaní, které se k pyžamu báječně hodí, nebyl nejlepší nápad, dostala kniha na cestu ke čtenářům od ní pusu.

A aby nebylo překvapení dost, úplně na konci obdržel Aleš Cibulka od posluchačů Toboganu a jeho týmu řád Zlaté cibulky a byl korunován pravidelnými návštěvnicemi tohoto pořadu korunou. Skvělé sobotní poledne završila autogramiáda, která nebrala konce.

Tak, Aleši, hodně sil do další třístovky 🙂

Podívejte se na fotografie z 300. Toboganu

Foto: Yvona Žertová + produkce

Jana Semelková