Knihy

Chystá se vydání knihy Chantal Poullain – Život na laně.

Chantal Poullain odevzdala v nakladatelství YXZ rukopis své knihy nazvané jednoduše Chantal. Život na laně. Se spisovatelkou Michaelou Zindelovou na ní pracovala pět let.

Není to životopis v pravém slova smyslu, ale příběh o cestě česko-francouzské divadelní a filmové herečky, šansoniérky, prezidentky Nadace Archa Chantal. Neřeší svůj život, mluví spíš o výsledcích své dosavadní cesty s mnoha křižovatkami. Označuje ji za život na laně a sebe za provazochodce. Neohlíží se na to, jak je lano tenké, nebojí se balancování nebo nejistoty. A přitom dobře ví, že rovnováha je vzácná…

Chantal. Život na laně vyjde 12. listopadu. V knize je množství fotografií ze soukromého archivu herečky. Z každého prodaného výtisku, jehož doporučená cena je 299 Kč, půjdou 3 Kč ve prospěch Nadace Archa Chantal.

Ukázka z předmluvy:

Tahle knížka nemá jen řešit vše kolem „Chantal“ v hlavní roli, ale hovořit o tom, co mě dovedlo až k místu, kde dnes stojím. Co mému životu další zkušenosti daly, co bolelo, co těšilo, co tak mělo být, i to, co jsem udělala špatně. Některé odžité (a prožité) věci je podle mne lepší nechat zavřené. Každý prožije okamžiky, které už zrovna moc otevírat nechce, jde prostě o minulost. Jako jediné zdůvodnění, abych se k nim ve své „zpovědi“ přece jen vracela, platí, že můj příběh může pomoci… Chci otevřeně mluvit o svých postojích, přeju si, aby se lidé dostali „dovnitř“ nějaké věci, jako by četli soukromý dopis, který je snad osloví. Já sama se nemusím na veřejnosti prezentovat, nemusím se chlubit – není k tomu důvod. Předaná zkušenost ale může pomoci, potom má význam. A lidé si z ní mohou něco „vycucnout“… Proto ve vyprávění svůj malý sejf pootevřu.

TZ zaslaná R. Potměšilová, PR specialista, Albatrosmedia, a.s.

Chantal Poullain

Share

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy