Glosy,  MB

Piráti vyrazili proti České televizi s bílou křídou

Spread the love
Share
foto: cefko

Reakce Pirátských novin, které jsou pod patronáten České pirátské strany, na „cenzuru“ České televize vypukla na české poměry neobvyklou a značně nedůstojnou formou.

Co se stalo?

Piráti v roce 2010 a nyní znovu uspěli ve studentských volbách. Přesto se jejich výsledky nejprve vůbec nemihly v grafech České televize, podruhé dokonce byl článek z webu vymazán.

V roce 2010 získali Piráti ve studentských volbách 7 procent hlasů. Na grafu České televize se však objevila jen známá jména ze sněmovny – TOP 09, ODS, SZ, KSČM, ČSSD a KDU-ČSL. Úspěch ostatních, kteří byli i lepší než například KSČM, se však již v televizním grafu neobjevil. Mezi nimi například Věci veřejné, Dělnická strana sociální spravedlnosti, „Zemanovci“ a Piráti. Letošní volby zaznamenali Piráti u studentů bezprecendní úspěch.

ČT24 na svém webu o tom také hned informovala: „Studentské krajské volby vyhráli Piráti, které volila pětina zúčastněných.“ Jenže celý příspěvek zmizel. Česká televize jej vymazala jako chybu. Ano, vydali příspěvek a pak ho na základě svého kodexu, který si interně schválili – ačkoliv je česká televize veřejnoprávní subjekt – smazali. K vidění je pouze v uložené paměti Google. Veškeré detaily ke kauze jsou zde.

Česká televize se omluvila, že článek byl stažený právě z důvodu, že je problematický ve vztahu k jejich pravidlům pro předvolební a volební vysílání. To samozřejmě nemohlo nechat na straně Pirátů a jejich fanoušků nikoho klidným. A nejsou ani prvními, ani posledními, kteří mají v tomto duchu s Českou televizí problémy (zlobí se i Babiš).

Ale Piráti jsou rozčíleni možná až nadmíru. Místo aby se uchýlili k adekvátnímu boji, využili možnosti dalších médií a mítinků, vybrali si primitivní sílu. Nejedná se sice o hrubý boj z blízka, ale o boj, kdo bude trapnější. Operace „Piča“ byla odstartována dnes v podvečer. Vyzývají své fanoušky na Facebooku, aby popadli křídy a šli namalovat před Kavčí hory nebo kdekoliv, kde se nachází budova České televize, co největší obrázek, odpovídající názvu operace. Každý po té má svůj výtvor vyfotit a vystavit na Facebooku.

Vedle nadšených ohlasů se pochopitelně objevují i negativní. Není divu. Kdo bude brát Piráty vážně, kteří jakmile se začnou hněvat, jednají jako malé děti?

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Piráti vyrazili proti České televizi s bílou křídou

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy