Spread the love

Osmý ročník divadelního festivalu Lesní slavnosti divadla 2012 nabídne vybrané divadelní menu souborů pražského Dejvického divadla a brněnského Divadla Husa na provázku. Diváci se tak na konci prázdnin mohou těšit na velké hvězdy českého divadelního světa.

Divadlo Husa na provázku nabídne scénický přepis filmového scénáře M. Formana, I. Passera a J. Papouška v úpravě Vladimíra Morávka Lásky jedné plavovlásky. Představení, o kterém Miloš Forman prohlásil, že se sice vůbec nepodobá jeho filmu, ale přece je to zcela on.

Diváci se mohou těšit i na druhé brněnské představení, a to na hru Romeo, Julie a já v režii Jiřího Jelínka. Autorská inscenace je jakousi variací na Shakespearovo slavné drama a jednu z hlavních rolí v představení „hraje“ dvacet vysloužilých ledniček.

Dejvické divadlo představí dvě inscenace. Zaprvé, hru Patrika Marbera Dealer´s Choice v režii Jiřího Pokorného. Představení, kde pokerovou partii, ve které se nehraje ani tak s kartami, jako spíše s lidmi, hrají Ivan Trojan, David Novotný, Jaroslav Plesl či Václav Neužil, který za ni obdržel divadelní cenu Thálie 2011 za mimořádný jevištní výkon.

Druhým představením pak bude hra Ucpanej systém podle knihy a filmu skotského autora Irvina Welshe Acid House. V údajně nejsprostším představení Dejvického divadla herecky excelují Ivan Trojan, Miroslav Krobot,Václav Neužil či Jaroslav Plesl.

„Dejvické divadlo je neodmyslitelnou součástí festivalu už od prvního ročníku a je pro nás exkluzivní. A dovolím si říct, že nejen pro nás, což dokazují neustále vyprodaná představení v jejich pražském divadle v Dejvicích a velká poptávka po vstupenkách. Lesní slavnosti divadla tak jednou za rok dokáží uspokojit velkou část zájemců“ říká Tereza Erbenová z pořadatelské agentury.

Závěr festivalu již tradičně bude patřit dětem. Těsně před začátkem školního roku mohou rodiny s dětmi shlédnout úspěšné a populární představení Divadelní kabaret II. – Kašpárek v rohlíku navždy! a završit tak letní prázdniny bláznivým představením Jihočeského divadla, který bude plný veselých písniček, scének, pojančených bláznivin a dobře praštěných postaviček.

Festival se každý rok těší velké divácké oblibě. „V závislosti na počtu představení navštíví každý rok festival přibližně 3000 diváků, tedy za 7 uplynulých ročníků okolo 20 000 návštěvníků“ dodává produkční festivalu Tereza Erbenová.

 

 

Vstupenky na všechny tituly je možné zakoupit v předprodejní síti Ticketstream.cz, v  Městském kulturním středisku v Řevnicích a v pokladně Dejvického divadla (pouze na představení Dejvického divadla).

Partneři festivalu: ALTRON, a.s., Com – Pakt Invest, a.s., ICZ a.s., RAK CZ a.s., EUROVIA CS, a.s., OBO Bettermann Praha s.r.o., První stavební obnova, s.r.o., ISIC.cz

Hlavní mediální partner festivalu: Regionální Deník

Mediální partneři: ČRo Region, Středočeský kraj, Dobnet, Kulturní servis Puls

Pořadatel projektu Lesní Slavnosti Divadla: agentura MMC Praha s.r.o.

Bližší a detailnější informace o divadelních titulech, předprodeji vstupenek a další informace naleznete na webových stránkách www.divadlovlese.cz.