Glosy

Linkuj.cz už zase funguje bez problémů.

Spread the love
Share

Adresu Linkuj.cz užívají majitelé webových stránek nebo i čtenáři k propagaci vlastních a cizích článků. Obecně platí, že čím více je prolinkování webu na internetových spolehlivých adresách s vyšším pagerankem a srankem, tím větší návštěvnost a stoupání v žebříčku hodnocení na internetu. Nestalo se však poprvé, kdy byl tento web napaden.

Už po několikáté Google na pár hodin pozastavil činnost linkuj.cz. A nejsou to jediné stránky. Vzpomeňme jen například na nedávné problémy s webem pagerank.cz či blogujeme.cz apod., které při vstupu hlásily napadení malwarem a “zákeřný” software se dotkl mnoha webů, které na tuto stránku odkazovaly. Oznámení o napadení dostaly tedy i mnohé další portály.

Uživatelé používají linkuj.cz kvůli snadnému vkládání odkazů, dostupnosti, pageranku 5 a sranku 7. Nevýhodou je nepříjemně umístěné doslova protivné reklamy, které se pohybují podle scrollování stránky a někdy na ně omylem kliknete.

V noci ze včerejšek na dnešek uvedl Google tuto diagnózu problému: „Web je veden jako podezřelý. Návštěva těchto webových stránek může poškodit váš počítač.“ Nicméně dále uvádí, že za posledních 90 dnů zjistil jen  dvakrát opakování jedné podezřelé aktivity při kontrole 471 stránek. Vzniklo ke stažení a instalace škodlivého softwaru bez souhlasu uživatele.

Doména, která byla hostující tohoto škodlivého softwaru, byla podle google multiplextent.com. Dále uvádí: „Počet domén, které zřejmě figurovaly v roli zprostředkovatele při šíření škodlivého softwaru návštěvníkům tohoto webu (byly) 3, včetně yieldmanager.com, webexpertest.com/, yahoo.com/. Počet sítí, ve kterých byl tento web hostován: 1, včetně AS15685 (CASABLANCA)“.

Nyní je již vše vpořádku a stránky fungují bez problémů. Čtenáři si znovu mohou najít na linkuj.cz požadované články a proklikat se na zdrojový web bez dalších potíží.

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy