Knihy

Jak naučit malé děti kreslit zvířátka? Jednoduše: s knížkou plnou návodů.

Spread the love
Share

Corina Beurenmeister, Učíme se kreslit zvířátka v ZOO. Alpress. 2012

V současné době vzniká tolik krásných knížek pro děti! Je to radost jimi listovat, číst s dětmi nebo tvořit. Tato z nabídky nakladatelství Alpress naučí ty nejmenší pomocí základních čtyř kroků nakreslit známá a oblíbená zvířátka ze zoologické zahrady.

Ti úplně nejmenší, kteří se s tužkou teprve seznamují a jejichž uměleckým dílem jsou vždy různobarevné klikyháky přes celý papír, využijí publikaci jako barevnou knížku pro identifikaci a popis roztomilých zvířátek. Víme, jak s nadšením oznamují, že ta zašmodrchaná vlastní rukou vytvořená pavučina na papíře je auto, táta, máma, pes, kočka. Sic to vše vypadá stejně, radost je vždy nakažlivá. A obrovskou radost budou mít i z prohlížení velkých kreseb v knížce. Moc dobře to vím: mám doma dvou a půl letého caparta, který s takovou láskou otáčí stránku po stránce a jelikož již přešel ze stadia rozpoznávání jednotlivých zvířat, pustil se do etapy správného vyslovování jejich jmen. Ono taky bezchybně říci “pštros” ve dvou letech není zrovna jednoduché, ale rozhodně pro dítě zábavné pokořit hranici a snažit se jej vyslovit správně.

Po svých rodičovských zkušenostech bych tuto úžasnou knížku pro trénování kreseb doporučila dětem od čtyř let (těm hodně moc šikovným klidně i od tří let). Dítko si sedne se svou maminkou nebo tatínkem a budou si vyprávět o konkrétním zvířátku, které je na obrázku, kolik má nohou, kde je ocásek, uši, oči, v čem se liší od jiného zvířete, jak je velké nebo malé a tak dále. A pak už můžete začít malovat.

Pro děti je to dobrodružství. Vzhledem k srozumitelným návodům postupují soustředěně a zaujatě krok za krokem. Velmi brzy zvládnou namalovat celý obrázek a hned se běží pochlubit. Jako by zvládli pevně zadaný úkol! Víte, jak děti v těchto letech milují různé tématické úkoly s tužkou! Však je na trhu spousta hravých dobrodružných knížek a dětem se jimi vždycky zavděčíme.

Moc dobře si pamatuji ještě na svá dětská léta (i když už je to neuvěřitelně dávno), jak mne takovéto sešity hodně přitahovaly. Už vidím, jak bych postupovala nejen podle návodů, ale nedalo by mi to a zřejmě o trochu později (tak v první třídě) bych se pokoušela sama nakreslit či obkreslit hlavní obrázek na stránce. To už bych byla ve věku, kdybych si sama mohla přečíst povídání pod ilustrací.

Příjemnou zábavu!

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy