Spread the love

Čtrnáctiletý mladík Daniel Bartlam utloukl matku kladivem a pak její tělo spálil. Odsouzen byl k šestnácti letům vězení.

Stalo se tak loni 25. dubna v jejich domě v Redhill v Nottinghamu ve Velké Británii. Při prvním výslechu policii vypověděl, že jeho matku zabil neznámý útočník. Později změnil výpověď tak, že neunesl hádku a pod tímto tlakem matku zavraždil.

Připojte se k nám na Facebook. Hledáme zajímavé fanoušky, kteří se nebojí říci svůj názor. Sledujte nové informace, užijte si články a soutěže.  Superrodina je na Facebooku

Nakonec však policisté našli na jeho počítači smazaný příběh, ve kterém Daniel popisoval celou vraždu.

Nechal se inspirovat jiným příběhem, jedním z dílů televizního seriálu Coronation Street.

Seriál vstoupil v Británii na televizní obrazovky v roce 1960 a trval přes 51 let, nyní se jeho natáčení přesouvá z Granada Studios v Manchesteru do Media City v Traffordu. Patří k jedněm z nejkomerčnějších televizních seriálů ve své zemi. Už v září 2010 se stal nejdéle běžícím televizním seriálem hned po As the World Turns ze Spojených států, který však již skončil. Coronation Street přebírá štafetu.

V jednom z dílů právě pachatel John Stape zabil ženu kladivem.

Nezletilý Daniel udeřil svou matku sedmkrát kladivem, po té ložnici polil benzínem a položil noviny k plynovému hořáku. Mrtvola musela být identifikována podle zubů.

Daniel Bartlam chtěl spáchat dokonalý zločin, televizní kousky mu připadaly legrační a nesmyslné. Ve svých čtrnácti letech vše sám perfektně naplánoval. Při výsleších se nehroutil a měl připravené lži.

Podle sousedů však ani matka, ani rodina nebyla konfliktní, žena se maximálně věnovala svým dětem. Daniel ji však popisoval jako špatnou matku, která si zaslouží smrt.