Spread the love

A máme tu další varovný ukazatel zdravotních problémů, které souvisejí s nadváhou. Podle dnešní zprávy v BBC vzrostl ve Velké Británii počet případů rakoviny ledvin, na jejichž vzniku se vysoce podílí obezita.

Připojte se k nám na Facebook. Hledáme zajímavé fanoušky, kteří se nebojí říci svůj názor. Sledujte nové informace, užijte si články a soutěže.  Superrodina je na Facebooku

Statisticky bylo ve Velké Británii v roce 1975 případů rakoviny ledvin méně než 2300. V roce 2009 je nemocných více jak 9 000!

Podle odborníků obezita zvyšuje vznik rakoviny ledvin asi o 70 %. Dalším silným faktorem, který se podílí na onemocnění, je kouření. Ovšem ve srovnání s obezitou, je na tom kouření „o něco lépe“, zvyšuje pravděpodobnost rakoviny ledvin přibližně o 50 %.

Dalšími rizikovými faktory je vysoký krevní tlak, dlouhodobá dialýza, chronický kontakt s některými chemickými látkami a dědičnost. Muži trpí karcinomem ledvin dvakrát častěji než ženy.

Mezi nejčastější příznaky patří krev v moči, bolesti v bocích či v zádech, únava, nechutenství a s tím spojený úbytek váhy a výrazné noční pocení. Nicméně pokud máte tyto příznaky, ještě to vůbec nemusí znamenat, že máte rakovinu ledvin. Jakmile však objevíte krev v moči, vždy byste to měli konzultovat se svým lékařem.

Rakovina ledvin je osmou nejčastější rakovinou.

Nadváha podle odborníků však může způsobovat i další rakovinné onemocnění. Patří mezi rizikové faktory například u rakoviny prsu, tlustého střeva a rakoviny dělohy.