Glosy

Jason Russell si v nemocnici ještě poleží několik týdnů. Za jeho incidentem nebyly drogy.

Spread the love
Share

Podle oficiálních informací Jason Russell, spoluautor třicetiminutového videa Kony 2012, trpěl krátkodobou psychózou. Ve středu to oznámila jeho manželka Danica.

Připojte se k nám na Facebook. Hledáme zajímavé fanoušky, kteří se nebojí říci svůj názor. Sledujte nové informace, užijte si články a soutěže.  Superrodina je na Facebooku

Dříve jste četli:

Kony 2012 má další dohru. Ugandský předseda vlády zve celebrity k návštěvě své země.
Video: Jason Russell byl po svém „nahém“ incidentu převezen do nemocnice. Trpěl vyčerpáním a dehydratací.

Nebyly to tedy ani drogy, ani alkohol, ale jen krátkodobá psychóza, která způsobila, že se Jason Russell na ulici svlékal, dělal zvláštní pohyby, pokřikoval na auta a nakonec byl hospitalizovaný v kalifornské nemocnici.

Na Russella nebylo podáno trestní oznámení, zůstává však dále v nemocnici. Léčit se bude ještě několik týdnů.

Udělejte ho „slavným“, říká video Kony 2012, tak slavným, aby mohl být Joseph Kony zatčen. Ve snímku spatříte i řadu známých tváří, mezi nimi i George Clooneyho.

Video, které začalo hýbat světem, strhlo na sebe otázky, dojetí, ale i kritiku, shlédlo již k této minutě 84 183 760 lidí, z toho 1 372 760 lidí odkliklo, že se jim snímek líbí. Nesouhlasí s ním 125 957 lidí. Všechna čísla jsou veliká. Stalo se to, co charitativní organizace Neviditelné děti chtěla – video velmi rychle od svého vzniku postupuje světem a ugandský příběh pod jejich režií zná čím dál tím více lidí. Zbývá už poslední věc: zatknout a dopravit k soudu Josepha Konyho.

Kony je považovaný za jednoho z nejhorších válečných zločinců světa, hlavně proto, že využíval děti jako válečné stroje.

Pozornost z minulého týdne na sebe strhává rovněž George Clooney kvůli kritické situaci v jižním Súdánu, humanitární krizi, vraždění a vysídlování vlastního obyvatelstva vládou Chartúmu. Více zde:

George Clooney, Brad Pitt, Matt Damon a další chtějí svět upozornit na masová zvěrstva a skončit s nimi.
George Clooney říká, že jižní Súdán bombarduje súdánská vláda. Není pravda, že je to partyzánská válka.
George Clooney založil organizaci, která snímkuje Súdán ze satelitu. Má tak důkazy válečných zločinů hned po ruce.

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy