Panoptikum

Na svatého Valentýna hned jedna netradiční svatba. A 500 svatebčanů!

Spread the love
Share
Zdroj: AFP

A máme tu svátek svatého Valentýna. Někdo ho slaví, jiní ho nenávidí. Není to proto, že by měli něco proti lásce. Často jsou důvody komercionalizace v jádru abstraktního od srdce jdoucího (mozek často opomíjejícího) citu.

Připojte se k nám na Facebook  Superrodina je na Facebooku

Láska je láska. A v jihozápadní Číně o ní mají ještě více jasno. Na svatého Valentýna zde pro pobavení návštěvníků uspořádají zcela netradiční svatbu. Ženichem bude beran a nevěstou laň. Darwin by to zamítl, Freud by omdlel, nicméně podle zaměstnanců ZOO je tento pár navzdory druhové nesourodosti vskutku do sebe zamilovaný.

Seznámili se v zoologické zahradě v Kchun-mingu v provincii Jün-nan před třemi lety a na první pohled si padli do oka. Vzájemně se opečovávají a olizují. Byť beran Changmao (v překladu znamená “dlouhé vlasy”) nebyl po celou dobu své lani Chunzi (v překladu znamená “čistá”) věrný. Má s jednou ovcí totiž levobočka. Jejich lásku to však nijak neohrozilo.

Marné bylo jejich odloučení: podle chovatelů jsou tato zvířata jeden bez druhého nešťastná. Navzdory tomu, že nikdy nebudou mít vlastní děti.

Typické pro axise indického je, že se pářní jen v období páření, ale v tomto případě se dvojice pářila každý den. Podle všeho tu tedy není zájem o rozmnožování, ale o lásku.

Na svatbu se očekává na 500 hostů (tolik vydala ZOO vstupenek po 66 juanech). Zakoupit lze i pamětní trička. Těch je však méně, jen 200 kusů.

Oba svatebčané projdou společně branou jako symbolem prolomení tradičního pohledu na lásku. Na svatební hostinu se podává mrkev.

Dobrou chuť a krásného Valentýna!

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy