Glosy

Pondělní soud s “čarodějnicí” dopadl pro ženu špatně: trest smrti

Spread the love
Share

Máte pocit, že popravy kvůli čarodějnictví patří dávné minulosti? V Evropě určitě, jiná situace je v Saudské Arábii.

Zde byla v pondělí odsouzena v provincii al-Jawf žena Amina Bint Abdulhalim Nassar k trestu smrti za praktikování čarodějnictví.

Ve své domácnosti měla podle svědků knihu o čarodějnictví, 35 závojů a skleněných lahví, naplněných neznámou kapalinou, užívanou výhradně pro čarodějnické účely. Nassar se marně bránila, že je přírodní léčitelkou. Prodávala prý závoj se třemi lahvemi za v přepočtu zhruba 400 dolarů.

Nepomohlo ji ani odvolání. I Nejvyšší soud potvrdil rozsudek smrti.

Amnesty International odsoudila toto jednání za „velmi šokující“. Podle zásupce AI pro Blízký východ a severní Afriku Philipse Luthera není v Saudské Arábii čarodějnictví definované jako trestný čin, proto vůbec nechápe, jak mohlo dojít k tak krutému trestu. Podle Luthera mnohdy obvinění z magie a podobných aktivit je jen zástěrkou, jak potrestat a zbavit se lidí, kteří mnohdy jen nahlas volně mluví proti vládě.

Před touto ženou byl v září popraven první letošní „čaroděj“.

Podle Amnesty International bylo v Saúdské Arábii letos popraveno alespoň 79 lidí, což je trojnásobek oproti loňskému roku.

Saúdská Arábie stejně jako Čína se potýká s vysokým počtem popravených osob mnohdy navzdory závažnosti trestných činů.

 

 

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy