Spread the love

Novomanželský pár, princ William a Kate Middletonová navštívili o víkendu Los Angeles. A v sobotu večer se jejich zájem – plánovitě – svedl k show byznysu. Přijeli na zahajovací společenský večírek „BAFTA Brits to Watch“, konající se v divadle Belasco v Los Angeles. Jejich symbolická účast má upozornit na britské talenty ve filmu, televizi a videohrách.

BAFTA (zkratka pro Britskou akademii filmového a televizního umění) v rámci svých striktních kritérií vybrala celkem  42 nových talentů z Velké Británie, kteří sice nejsou úplnými začátečníky, avšak se chtějí prosadit v hollywoodském průmyslu – a díky této příležitosti mají nyní šanci.

Hollywoodreporter však trpce dodává, že kdo by si všímal několika desítek anonymních Britů, kteří by rádi oslnili v záři reflektorů, když ku jejich neprospěchu byli zastíněni hvězdami jako Barbra Streisand, Tom Hanks, Rita Wilsonová, Nicole Kidman či Jennifer Lopez. Ale budoucnost mají otevřenou a jednou možná bude (i třeba za krátkou dobu) někdo z nich známější celebritou než kdokoliv ze zúčastněných. Pochybuji však, že mohou konkurovat  královskému páru.

Bohaté stoly plné labužnických pochoutek měl na svědomí Joachim Splichal, německý rodák. Už v roce 1991 byl vyhlášen nejlepším kalifornských kuchařem v rámci nadace Jamese Bearda. Uznání sbíral i po další roky, a proto je mu ctí obsluhovat kalifornské celebrity. Pokud máte nadité peněženky dolarovkami a chcete něco exkluzivního, možná ho naleznete v jeho luxusní restauraci Patina ve Walt Disney Concert Hall. Je vlastníkem řetězce restaurace Pinot a Patina catering company.

Samozřejmě že na prince a Kate čekali fanoušci. Před budovou se jich sešlo asi na tři sta a blesky fotoaparátů blikaly, ale jinak se nic mimořádného nedělo. Davové šílenství se nekonalo.  Pár pak kráčel po červeném koberci a nebyl atakovaný novináři kvůli otázkám. Přistoupili ke skupince asi 30 lidí, převážně dívek, a podali si ruce a přátelsky si promluvili. Pak se otočili a pokračovali dál do divadla.

Hotel, který měl tu čest uvítat královské novomanžele, byl postaven v roce 1926 ropným magnátem Edwardem Dohenym a nedávno prošel renovací za 12 milionů dolarů. Svítí zde nápis: Prayer Changes Things on its side, Modlitba mění věci  na své straně, avšak „R“ večer nesvítilo.

Jediná zanedbatelná vada na kráse pro jinak příjemný luxusní večer pro vyvolené.