Čteme pro kuře
Pro rodiče,  Tipy na výlet

6.12. proběhne pátý čtecí maraton pro Kuře. Na Staroměstském náměstí děti čeká 7 hodin čtení a spousta známých tváří

Spread the love
Share

pozvanka-2016

Pátý ročník sbírky Čteme pro kuře pořádá 6. 12. na Staroměstském náměstí organizace Pomozte dětem, charitativní projekt Čtení pomáhá a nakladatelství Albatros. Od 10 hodin dopoledne budou mít mladí návštěvníci možnost se zapojit do maratonu ve čtení knížek. Celou akci podpoří spisovatelé Jiří Dědeček, Sára Saudková, Ivana Peroutková, skupina Kašpárek v rohlíku a mnoho dalších. Zapojit se a přispět do „kuřecí kasičky“ na pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem může každý příchozí.

V úterý 6. prosince bude od 10 do 17 hodin v rámci Vánočních trhů na Staroměstském náměstí probíhat již pátý ročník čtecího maratonu. Jako vstupné pro děti a žáky základních škol poslouží jakákoliv dětská knížka, ze které budou návštěvníci předčítat. Na její zakoupení získají účastníci od nakladatelství Albatros 50% slevu. Celý výtěžek z maratonu ve čtení poputuje na konto pro ohrožené, znevýhodněné a těžce nemocné děti.

bara-nesvadbova-a-deti_minule-rocniky

„Čtecí maraton navazuje na předešlé velmi úspěšné ročníky. Loni se během 6 hodin vystřídalo přes 150 malých i velkých čtenářů a pro Pomozte dětem jsme vybrali více jak 12 tisíc korun. Letošní ročník je v novém prostředí – venku, na velkém podiu na Staromáku. Jsme tak sami zvědaví, kolik se nám letos podaří do kasiček vybrat,“ říká Jana Vožechová z Pomozte dětem.

Program zabaví na celý den

Dopolední program bude zaměřen především na školy a na děti z podpořených organizací. Ty budou samy nejen číst, ale také si o knížkách povídat s autory a ilustrátory. O doprovodný program se od 15 hodin postará hudební skupina Kašpárek v rohlíku a také kouzelník Jiří Hadaš.

jakub-kohak_minule-rocniky

Děti potkají mnoho známých tváří

Sbírku svou účastí podpoří známé tváře z řad spisovatelů dětských knih Sára Saudková, Jiří Dědeček, Ivana Peroutková, Bára Vejsadová a Zuzana Pomykalová. Celou akcí bude provázet moderátorka Bára Mottlová. Organizátory akce jsou Pomozte dětem, nakladatelství Albatros a Čtení pomáhá. Děti zapojené do projektu Čtení pomáhá na akci „Čteme pro Kuře na Staromáku“ momentálně vybírají 100 tisíc korun prostřednictvím svých kreditů za přečtené knihy

jolana-voldanova-ivona-brezinova-a-deti_minule-rocniky

Tisková zpráva

Nejnovější příspěvky na webu:

[srp srp srp_number_post_option=’2′ srp_thumbnail_wdg_width=’120′ srp_thumbnail_wdg_height=’120′ srp_wdg_excerpt_length_mode=’words’]

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 6.12. proběhne pátý čtecí maraton pro Kuře. Na Staroměstském náměstí děti čeká 7 hodin čtení a spousta známých tváří

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy