Share

Mezinárodní den dětí se slaví již 63 let. Svým věkem dávno tomu již, co vykročil z dětských bačkurek, ale na rozdíl od Mezinárodního dne žen na tento svátek jsme vůbec nezanevřeli a slavíme ho se vší parádou. Děti si už v pátek mnohde učení ve školních lavicích moc neužily: vyjížděly na různé výlety a divadelní představení. A o víkendu se to teprve rozjede. Na naše ratolesti čeká spousta atrakcí, sportovních aktivit a zábavy, které se nemohou snad nikdy do sytosti nabažit. A po tom všem skotačení jim pořádně vyhládne. Taky doma stále dokolečka slyšíte: „Mami, já mám hlad!“ Někdy mám pocit, že se někde zasekla gramofonová deska a ty jejich bříška musí být bezedná.

Tak jim k tomuto speciálnímu dni můžete připravit něco, co potěší jejich chuťové pohárky, nakrmí bříška a bude i lahodit oku. Zkuste šneky z listového těsta, borůvkové muffiny a k tomu americkou limonádu.

Oblíbení šneci z listového těsta


Ingredience:

listové těsto (nejlépe již rozválený plát)
kečup
jarní cibulka
šunka
eidam

Rozválené listové těsto pomažeme kečupem, posypeme nasekanou jarní cibulkou, rovnoměrně poklademe plátky šunky a hustě posypeme nastrouhaným eidamem. Zavineme do pevného válečku, který necháme vychladit a nakrájíme na centimetr tlustá kolečka. Šneky narovnáme na plech vyložený pečícím papírem a pečeme při 200 stupních dozlatova.

Borůvkové muffiny s žitnou moukou (na 12 kusů)


Ingredience:

1 hrnek hladké pšeničné mouky
1/2 hrnku celozrnné žitné mouky
1 prášek do pečiva
špetka soli
3/4 hrnku cuku
1 vanilkový cukr
2 vejce
1/2 hrnku mléka
5 lžic oleje
5 lžic rozpuštěného másla
nastrouhaná kůra z 1 citrónu
2 – 3 hrsti borůvek (můžou být i mražené)

Nejprve smícháme všechny sypké suroviny, postupně přidáme vejce, mléko a tuk, nakonec vmícháme borůvky. Těsto rozdělíme do formiček a pečeme při 180 stupních přibližně 20 minut.
Vychladlé polijeme rozpuštěnou bílou čokoládou a zdobíme lentilkami.

Americká limonáda

Ingredience:

oblíbené ovoce (čerstvé nebo kompotované)
jahodový sirup
pomerančový džus
vychlazená jemně perlivá voda

Na dno vysoké sklenice dáme kousky ovoce (např. broskev, jahody, ananas…), zalijeme lžící jahodového sirupu, opatrně přiléváme 1 dcl pomerančového džusu, aby se nepromíchal se sirupem. Nakonec přidáme 1 dcl perlivé vody. Podáváme s brčkem a dlouhou lžičkou.

Soňa Rivera

Další recepty:
Nejnovější příspěvky na webu:

Život je právo, ne povinnost

Život je právo, ne povinnost

13. Únor 2018

První premiérou v roce 2018 v Městském divadle Mladá Boleslav bude inscenace Teď mě zabij, současného kanadského dramatika Brada Frasera. Režie se ujal umělecký šéf Petr Mikeska. Hra je příběhem otevírajícím téma sexuality hendikepovaných a nabízí citlivý pohled do intimního života lidí s postižením. Dalším silným tématem hry je eutanazie. Premiéra se uskuteční 23. 2. 2018 od 19:00 na Velké scéně. Hra Teď mě zabij je příběhem jedné rodiny, která žila šťastně až do osudového okamžiku. Ten zamíchá kartami a navždy změní životy všech členů a jejich přátel. Nehody se totiž stávají a musíme jim čelit, ať chceme nebo ne. To důležité je ale

Ztratila všechno, našla mnohem víc

Ztratila všechno, našla mnohem víc

26. Leden 2018

Místo svatby smuteční obřad. Aimee se měla vdávat a teď kráčí za rakví svého snoubence. Ale co se vlastně stalo a proč musela přijít o Všechno, co máme? Aimee poznala Jamese, když byli oba malé děti. Jejich mnohaleté přátelství postupně přerostlo v hlubokou životní lásku. Touha a náklonnost logicky vykrystalizovala v žádost o ruku a zasnoubení. Jenže James dva měsíce před svatbou zmizel kdesi v Mexiku, a pak jeho bratr Thomas pouze vyzvedl mrtvé tělo. Aimee tedy nakonec ve svůj plánovaný svatební den oplakává milovaného muže na jeho pohřbu. Plna zoufalství utíká před zármutkem, toužící zavřít se v tichu a klidu, pryč od všech blízkých.