Knihy

Probudím se včera – úspěšná česká komedie vychází i v knižní podobě.

Spread the love
Share

Lumír Holčák, Probudím se včera. Nakladatelství x.y.z. Člen skupiny Albatros Media. 2012.

Kniha Probudím se včera je literární verzí báječné filmové komedie, která pobaví mladé a ty nad 35+ navíc dost možná i sentimentálně rozteskní. Vždyť kdo by se nechtěl vrátit do minulosti a opravit, co pokazil nebo neudělal, co měl udělat, ale neměl odvahu nebo neměl z toho ještě rozum?

Připojte se k nám na Facebook. Hledáme fanoušky, kteří se nebojí říci svůj názor. Sledujte nové informace, užijte si články a soutěže.  Superrodina je na Facebooku

.

Smějete se a napadá vás spousta věcí, které byste sami změnili. Teď hned, jen mít tu možnost.

Čtyřicetiletý pedagog není se svým životem spokojený. Jsou to neustálé rozchody s přítelkyněmi, ve škole také není nijakou velkou autoritou, chce se uplatnit na literárním poli, ale nakladatelství ho odmítají. Pro smích je i vlastní matce, která se škodolibě sází s jeho otcem, že u něho žádná přítelkyně nevydrží.

A když přijde možnost stát se pokusným králíkem vědeckotechnického objevu a na jeden měsíc vstoupit do minulosti, jakékoliv si vyberete, neváhá. Chce se znovu setkat se svou velkou středoškolskou platonickou láskou, která však v těch letech chodila s někým jiným. Třeba na ni udělá dojem a vše se změní. Minulost a svým způsobem i budoucnost je jen v jeho rukách.

Je to ale „sranda“, když se vrátí do svých teenagerovských let a „ejhle“ v zemi vládnou jiné hodnoty, na nástěnce ve škole visí fotografie soudruha Husáka, obchody jsou poloprázdné a ani manšestráky nejsou tím nejlepším kouskem, jak udělat důležitý dojem na dívku svých snů.

Někdy však znalosti z budoucnosti mohou být i na škodu. Co na to soudruzi z STB?

Probudím se včera je perfektní. Je to typ publikace, kdy s radostí shlédnete film a se stejnou zábavou se vrhnete do čtení knížky. Připravte si kapesník, potečou vám slzy, ale od smíchu.

Probudím se včera je doplněno fotografiemi z filmu. Příjemnou zábavu a nostalgii pryč. Mládí je sic v trapu, ale naštěstí i bezútěšná doba paranoidního socialismu s výslechy, poloprázdnými obchody a strachem říct to, co si opravdu myslím. Ještě abychom si nepokazili svou vlastní reálnou budoucnost.

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy