Spread the love

V Bristolu mají nyní nejslavnější čtyřčata na světě. Třicetiletá žena je tam porodila právě 29. února o 11 týdnů dříve před termínem. Emma Robbinsonová byla těhotná 29 týdnů a 3 dny. Drobečkové tak vlastně svým způsobem zůstanou hodně dlouho „mladí“. Vždyť datum jejich narození se bude opakovat jen jednou za čtyři roky.

Během šesti minut v Porodnici svatého Michaela v Bristolu porodila Emma Robbinsová(30) císařským řezem čtyři krásné kluky. Dostala jen lokální anestézii, takže po porodu mohla okamžitě všechny chlapce obejmout.

Kluci dostali jména: Zachary, Rueben, Joshua a Samuel a mají se prý k světu. Nejlehčí váží 1,1 kg a nejtěžší 1,4 kg.

Otec Martin (38) řekl: „Každý z chlapců trochu fňukal, když šli ven, což je dobré znamení, protože to ukazuje, že jejich plíce jsou zdravé.“

Připojte se k nám na Facebook. Hledáme zajímavé fanoušky, kteří se nebojí říci svůj názor. Sledujte nové informace, užijte si články a soutěže.  Superrodina je na Facebooku

Emma a Martin mají ještě doma dvouletého chlapce, Luke.

Nejedná se však o umělé oplodnění. K otěhotnění došlo přirozenou cestou; dvě ze čtyřčat jsou jednovaječná dvojčata. I pro lékaře a vědce je to šokující zpráva; mít čtyřčata přirozenou cestou je velmi vzácné.

Během těhotenství se o čtyřčatech dozvídala postupně. Nejprve si byl doktor jist dvojčaty, pak přidal další a nakonec s podivem dodal, že vidí čtyřčata. „Byli jsme opravdu překvapeni,“ říká paní Robbinsová. Sama nějak už od začátku tušila, že v břichu má více než jedno dítě. Těhotenství prostě probíhalo jinak, než v prvním případě. Nejenže byla mnohem „objemnější“, ale také prožívala značné ranní nevolnosti. Celé těhotenství jí prý bylo dost špatně.

Nyní už si může jen užívat krásného přírůstku do rodiny.