Panoptikum

Jeremy Clarkson vyhrál. Jeho slavné větě o zastřelení zaměstnanců veřejného sektoru se smál i ředitel Komise.

Share

Jeremy Clarkson ustál téměř 32 000 stížností pobouřených diváků, odeslaných do BBC. A pak dalších skoro 800, které byly adresovány k Ofcomu, nezávislému orgánu pro regulaci a konkurenci v britských komunikacích.

 

Připojte se k nám na Facebook. Hledáme zajímavé fanoušky, kteří se nebojí říci svůj názor. Sledujte nové informace, užijte si články a soutěže.  Superrodina je na Facebooku

Mohlo by vás zajímat:

Recenze knihy: Na plný plyn

Jeremy Clarksona jistě všichni dobře znáte z pořadu Top Gear. Jeho láska k autům trvá prý celý život, a tak mu mnozí můžeme jen závidět, že jeho práce je vlastně naplněním jeho koníčku.

Čtěte také – Jeremy Clarkson má zase průšvih: jeho hlas můžete slyšet na satelitní navigaci.

30. listopadu loňského roku  se Clarksonova věta o tom, že by stávkující zaměstnanci veřejného sektoru měli být zastřeleni před očima svých rodin, stala světoznámou a historicky nezapomenutelnou.

Na základě řady stížností musel Ofcom uskutečnit vyšetřování pro porušení pravidel vkusu a slušnosti, které vedlo k očište Jeremy Clarksona. Na první pohled drsná věta tedy neohrozí jeho kariéru.

Ředitel Ofcomu, Christopher Woolard upozornil, že diváci musí být přeci obeznámeni, kdo je Jeremy Clarkson, že uvádí show Top Gear a jako moderátor hodný tohoto charakteru pořadu je „provokativní a otevřený“. Samotný začátek pořadu The One Show, v němž slavná věta byla vyřčena, jasně ukazoval, že se bude jednat o pořad „s odlehčenou ironií“.

Woolard zdůraznil, že celý pořad byl editorsky připraven právě pro typ diváků, kteří očekávají svérázné komentáře Jeremy Clarksona.

Podívejte se na video, na ironický úsměv Jeremy Clarkson, jak říká o střílení zaměstnanců před rodinami. Z výrazu je jasné, že to nemyslí vážně. Copak zatíná pěst a spílá světu: proveďte masové vraždy? 

Podle Woolarda nebyly Clarksonovy poznámky vůbec urážlivé. Vždyť diváci museli očekávat nějakou tu peprnost.

„Diváci pro toto vydání The One Show by měli očekávat, že Jeremy Clarkson udělá potenciálně kontroverzní nebo urážlivé výroky,“ uvedl Woolard.

Mnoha lidí z veřejného sektoru se však sarkastická poznámka dotkla. Co naděláme, kde není smysl pro břitký britský humor, tam se vtip neujme.

Píši do několika médií a chci udělat maximum pro www.superrodina.cz, která by se měla stát jedním z nejčtenějších médií na českém internetu. Věřím, že i mnozí čtenáři se rádi budou spolupodílet na tvorbě tohoto specifického média.

Share
error: Obsah je chráněný autorskými právy